Jedynym państwem Azji Centralnej, które zagnieździło się w świadomości Europejczyków, pozostaje Afganistan. Dawne republiki radzieckie: Tadżykistan, Turkmenistan, Uzbekistan i Kirgistan, zlewają się w jakąś bezkształtną całość, ich istnienie umyka świadomości Europejczyków. I tylko dzięki temu, że stały się państwami końca, zachowały one stary, niekoniecznie dobry świat. Pozostały probierzem tego, czym było imperium radzieckie i co po sobie zostawiło - na każdej możliwej płaszczyźnie: politycznej, gospodarczej, religijnej, kulturowej, społecznej.

Realia życia w tej tajemniczej dawnej republice radzieckiej przybliży na spotkaniu autor książki Frunze w meczecie - Cezary Kościelniak, filozof, pracownik Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, eseista i felietonista.

Cezary Kościelniak, filozof, wykładowca na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, publicysta, autor i redaktor książek naukowych. Fascynuje go poszukiwanie nieodkrytych miejsc i ludzi w kulturach bliskich i dalekich. "Frunze w meczecie" jest zapisem jego kulturowej podróży po Kirgistanie, gdzie islam przeplata się z postradziecką rzeczywistością.

Na spotkaniu będzie można kupić książkę w specjalnej, promocyjnej cenie.

Więcej o książce Frunze w meczecie:
https://www.swietywojciech.pl/Ksiazki/Literatura-faktu/Reportaz/Frunze-w-meczecie

Spotkanie poprowadzi znany dziennikarz i publicysta - Michał Szułdrzyński.