Jakie filmy zobaczymy na festiwalu?
Czeska animacja, pokaz "Uchodźcy - pocztówki z podróży", chińskie alternatywne transformacje, kino studenckie, "Okno na wschód", "Szaleństwa (w) rosyjskiej animacji", "Mental Caucasus"  "Bawarskie śniadanie filmowe", "Music Video" - to tylko niektóre z projektów czekających na Was w Białymstoku.

 

 

Wydarzeniom flmowym towarzyszą także wydarzenia muzyczne.
Dziejszy dzień, 3 grudnia jest wyjątkowy. W festiwalowym klubie FAMA odbędzie się debiutujący na Żubroffce konkurs na najlepsze muzyczne video. Po nim na scenie zagra zespół JAAA!, który podobnie jak ŻUBROFFKA powstawał z dala od wielkomiejskiego zgiełku, trochę na peryferiach. „

 

 

Kolejnego dzień festiwalu to zjawiskowa muzyczna podróż ze światowymi pionierami i legendą sceny global bassu, niemieckim Schlachthofbronx oraz włoskim producentem CLAP! CLAP! , który rozpala parkiety mieszanką zmutowanego jazz jungle house’u z world music z Afryki. After party poprowadzi białostocki trzypokoleniowy kolektyw DJ-ski – Kró-LEWski Sound – złożony z miłośników słońca, rytmu i basu, którzy zakończą wieczór w klimatach reggae, dub, dancehall, jungle.


W sobotnią noc do Białegostoku zawita, ze swoim setem djskim, legenda muzyczna – Brytyjczyk Aston Harvey z The Freestylers, a zaraz po nim wystąpi rosyjskie muzyczne objawienie, szalona ekipa z Petersburga, łącząca w oryginalnym stylu rave, rap i elektronikę – Little BIG. Gospodarzem sceny będzie, pochodzący z Białegostoku, obecnie rezydujący w Wielkiej Brytanii, Auricom. Line up jest odbiciem idei festiwalu, która uczyniła Białystok miejscem spotkań twórców ze Wschodu i Zachodu. 

 

 

Wstęp na wszystkie pokazy filmowe jest bezpłatny. Bilety na koncerty można nabyć na www.bilety.bok.bialystok.pl