5 lutego zapraszamy na spotkanie "Chiński Nowy Rok – co się stanie w roku Ognistego Koguta?". Jacek Kryg, który od ponad 40 lat zajmuje się chińską astrologią, przedstawi prognozy na rok Ognistego Koguta. 

Chiński Nowy Rok to ważny dzień, do którego przygotowania trwają przez wiele dni. Już na początku ostatniego miesiąca starego roku całe rodziny rozpoczynają wielkie porządki. Z domostw wygania się złe duchu a następnie spożywa się tradycyjną zupę ryżową. 23. dnia ostatniego miesiąca roku żegna się domowego boga kuchni, a po tym urządzana jest bogata uczta, podczas której usta posążku boga kuchni smarowane są miodem. Poza przygotowaniami zwyczajowymi odbywają się także typowe, domowe przygotowania: robi się zakupy, prezenty dla bliskich i ozdabia drzwi tradycyjnymi obrazkami noworocznymi. Dobrze jest też przed nadejściem spłacić wszystkie długi :)

Chiński rok Koguta, żywiołu ognia, rozpoczął się 28 stycznia 2017 roku, a kończy 15 lutego 2018 roku.

"Teraz nadszedł czas, kiedy naprawdę lepiej zrobić mniej, ale zrobić to doskonale. Nie ma sensu iść w swoich obowiązkach na ilość. Jakość ma w tym roku największe znaczenie" - czytamy w jednym z horoskopów na nadchodzący chiński rok.

Muzeum Azji i Pacyfiku

Niedziela 05.02.17., godz.17.00
ul. Solec 24 w Warszawie
Wstęp: 15 zł