Po obejrzeniu ciekawego filmu, dzieci bardzo często bawią się odtwarzając z kolegami jego fabułę. Latają z kijkami po podwórku i rozgrywają małe pojedynki. Gorzej, jeśli w filmy zaczynają bawić się dorośli. Jeszcze gorzej, gdy zamiast kijków biegają z prawdziwymi karabinami. 

darth vader na ulicy

W 2015 roku szał na Gwiezdne Wojny sięgnął niebotycznych rozmiarów. Wszędzie widniały plakaty zwiastujące nowy film, postacie Star Warsów spoglądały na nas ze swetrów na witrynach sieciówek, z opakowań serków, wychodzily z lodówki i dopingowały w wyczynach łóżkowych (tak, powstały prezerwatywy przypominające miecze świetlne). 

Wśród rabusiów, rzezimieszków i bandytów trend na Gwiezdne Wojny również dał się zauważyć w dobieranych przez nich outfitach. Skarpeta na głowie? Moda zeszłej dekady. Teraz prawdziwy złodziej przebiera się za Lorda Vadera. Z klasą i na czasie.

darth vader lord vader star wars

W Północnej Karolinie Darth Vader napadł na bank. Zaskoczonych pracowników obrabował na pokaźną sumę. 
Został złapany 5 minut po wyjściu z banku, gdy celebrując swój sukces udał się do pobliskiej kawiarni na kawę. Oczywiście czarną. 

darth vader lord Vader robbery

Jeszcze większy rozgłos zyskał kolejny Lord Vader, który podczas napadu na sklep przegrał walkę ze słoikiem pełnym sosu. Odważny właściciel sklepu, od którego przebieraniem zarządał pieniędzy rzucił w Vadera rzeczonym słoikiem, pozbawiając go tym samym mocy. 

Nieco oryginalniejszy pomysł miał mężczyzna, który przebrał się za Chewbaccę. Dokonał rozboju i wykradł pieniądze z bankomatu. Filmowa postać Chewbacca nie byłaby zadowolona z takiego psucia wizerunku, mamy więc nadzieję, że tego typu przebranie w środowisku rabusiów to tylko chwilowa moda. 

chewbacca star wars gwiezdne wojny robbery napad

Cóż. Jak widać, kreatywność przebrania nie zawsze idzie w parze z kreatywnością w działaniu. Złodziejom, oczywiście, nie kibicujemy i radzimy przejść jednak na jasną stronę mocy. A dla tych upartych rada - pozostańcie jednak przy skarpecie. 


|| Tekst: Ola Pakieła