Dwie wypożyczalnie warszawskie i trzy z najbliższej okolicy. Organizują spływy na długie dystanse, jednak krótkie przejażdżki z jednego na drugi punkt Warszawy są równie rozchwytywane. Zabierz więc ze sobą przyjaciół, rodzinę i nawet psa na kajak, zamiast kolejny nudny spacer po starówce. Warto!

 

KajakWstolicy
Szeroka oferta spływów, w tym te na krótsze trasy (Wawer-Śródmieście, Śródmieście-Młociny), wypady całodniowe (np.: Warszawa-Modlin, Żerań-Nieporęt), dwudniowe (Warka-Warszawa, Warszawa-Wyszogród) i trzydniowe (Dęblin-Warszawa, Warszawa-Płock). Kajaki jedno-, lub dwuosobowe. Możliwość wypożyczenia desek Stand Up Paddle (tzw. SUP), czyli doskonałej alternatywy dla klasycznego kajaka. 

Zobacz też: Top 5 letnie żarcie - gdzie iść?

 

Kajaki Wisła
Szukajcie w miejscowości Łomna (gmina Czosnów) położonej 25km od Centrum w kierunku Gdańska. Organizują spływy głównie na odcinku Góra Kalwaria-Płock, jednak najczęściej obieraną trasą na wypad jednodniowy jest ta między Modlinem a Warszawą. Jeśli macie ochotę na konkretniejszą przygodę, dowiozą Wam kajaki aż do Krakowa, abyście stamtąd mogli przedostać się drogą wodną do Mikoszewa. Łomna, ul. Jana Kochanowskiego 186

 


NaKajak.com
W ofercie spływy jednodniowe (w tym nawet takie, które pokonacie mniej więcej w 1,5h, czyli Wawer Plaża Romantyczna – Poniatówka, lub Poniatówka-Młociny) i kilkudniowe, dzięki którym dostaniecie się do Sandomierza, Kazimierza Dolnego czy Dęblina. Ważną informacją jest to, że w tym miejscu nikt nie odlicza czasu – po drodze możecie rozpalić ognisko w przeznaczonych do tego miejscach lub zwyczajnie powylegiwać się na plaży. Siedziba mieści się przy ulicy Sztumskiej, ale kontaktujcie się z nimi mailowo lub telefonicznie, ewentualnie przy okazji wizyty w Pomost 511.

 

 

Pomiechówek
Dobrze Wam się wydaje, to już nie jest Warszawa. Jednak zmotoryzowanym nie powinno to sprawić trudności – miejscowość ta jest oddalona od Warszawy jakieś 40km. To idealna miejscówka dla wszystkich, którzy mają ochotę poobcować z przyrodą bardziej, lub nie mają odwagi stawić czoła królowej rzek. Jest tu coś na ząb, nad samą rzeką pasą się krowy i kozy, a weekendami okoliczni mieszkańcy sprzedają domową lemoniadę tuż przy brzegu. Jest spokojnie, zielono i naprawdę pięknie. 

 

 

Między Żaglami, Nieporęt
Można jechać nad Zegrze leżeć plackiem, a można wypożyczyć kajak i oglądać plażowiczów z zupełnie innej perspektywy. Rybitwy latające nad głowami, a wszędzie wokół żagle i motorówki – tutaj momentalnie łapie się wakacyjny klimat i bakcyla na sporty wodne. Nie ma jednak jak stare, dobre kajaki, prawda? Po wszystkim rozpalcie ognisko w jednym z przeznaczonych do tego palenisk na wybranej plaży i rozkoszujcie latem. 

 

 

W kapoki, raz!