Energia muzyków trasy Cydr Lubelski Spragnieni Lata zachwyciła już Warszawę, Gdańsk, Wrocław i Poznań. Czas na wielki finał w Lublinie - 15 września od godz. 17 na Błoniach pod Zamkiem. 

 

spragnieni lata 2018

 

- Mam nadzieję, że w finale uda nam się zrealizować pewną muzyczną niespodziankę! Oby pogoda dopisała jak dotychczas i ludzie przyszli jeszcze tłumniej! Dla nas te koncerty to prawdziwy sprawdzian, gramy przedpremierowo nowy materiał. Cieszę się, że publiczność Spragnionych Lata jest pierwszą, która słucha wersji live całkowicie nowych piosenek, których jeszcze nie zna, a bawi się tak świetnie! Dziękujemy! – mówi Marcelina.

Tradycją finałowego koncertu, który towarzyszy Lubelskiemu Świętu Młodego Cydru, jest występ gościa specjalnego. Grupa Happysad dołącza do grona takich gwiazd jak Brodka (2016) czy O.S.T.R. (2017).

- Od pięciu lat starannie wybieramy z polskiej sceny artystów reprezentujących różne gatunki, ale mających takie samo podejście do muzyki: oparte na własnym stylu i bezkompromisowym charakterze. Orzeźwiające! Tegoroczne „zbiory” na pewno możemy zaliczyć do udanych, o czym świadczą entuzjastyczne reakcje publiczności podczas dotychczasowych koncertów. Publiczność czterech miast pobiła już rekordy frekwencji teraz czas na Lublin, miejsce od zawsze dla nas wyjątkowe. Jestem przekonany, że 15 września czeka nas solidna porcja doskonałej muzyki i pozytywnej energii od publiczności - zapowiada Robert Walewski współtwórca trasy i brand manager Cydru Lubelskiego.

Na Błoniach pod Zamkiem zobaczymy wszystkie gwiazdy tegorocznej odsłony trasy Cydr Lubelski Spragnieni Lata. Obdarzona zmysłowym głosem Kasia Lins zaprezentuje klimatyczne utwory z płyty „Wiersz ostatni”, Marcelina wystąpi z roztańczonym materiałem zapowiadającym nową płytę (oczywiście zabrzmi „Tańcz”), Bitamina zaprosi do swojego świata, pełnego nieoczywistych dźwięków i tekstów, a Smolik // Kev Fox pokażą nowe, bardziej energetyczne oblicze z repertuarem wręcz stworzonym do plenerowych imprez.

- Gramy nowe piosenki i mamy szansę poczuć, jak działają na festiwalową, więc nie tylko naszą publiczność. Z chęcią słuchamy muzyki młodszych od nas artystów, którzy biorą udział w trasie i pozwalamy przenikać się naszym muzycznym światom. Wygląda na to, że koncertowe lato zakończymy w Lublinie, więc bądźcie gotowi na coś specjalnego – zapowiada multiinstrumentalista Andrzej Smolik.

 

Gościem specjalnym finałowego koncertu będzie Happysad, zespół znany z melodyjnego rocka, prezentujący się ostatnio w bardziej refleksyjnym wydaniu. Ma na koncie ponad 1000 koncertów, 3 platynowe i 4 złote płyty!

Spragnieni Lata to artyści, którzy nie uznają ograniczeń, często idą pod prąd i ciągle są spragnieni nowych brzmień. Dla nich scena to miejsce nieustannych eksperymentów i przestrzeń do odkrywania nieznanych wcześniej muzycznych kierunków. Takie podejście do swojej twórczości prezentuje też gość specjalny koncertu wieńczącego tegoroczną trasę: grupa Happysad. Na scenie są obecni już od 18 lat, mają imponujący dorobek, a mimo to wciąż potrafią zaskakiwać i wkraczać na nowe ścieżki. Ich ostatni album „Ciało obce” jest tego najlepszym przykładem – mówi Tymon Tymański, dyrektor artystyczny trasy Cydr Lubelski Spragnieni Lata.  

Czeka nas wieczór w stylu najlepszych wakacyjnych festiwali. W koncertowym miasteczku pojawią się foodtrucki z Cydrotruckiem na czele oraz strefa fotografii InStax - kultowego aparatu do zdjęć natychmiastowych. Fujifilm, partner trasy, zapowiada mnóstwo niespodzianek. 

Koncerty poprowadzi popularna piosenkarka i dziennikarka muzyczna Kasia „Novika” Nowicka, która jest też autorką cyklu wideo wywiadów z artystami.

Przed koncertem warto wpaść na „Przyjęcie w sadzie”. Pod takim hasłem 15 września odbędzie się urodzinowa, piąta edycji Lubelskiego Święta Młodego Cydru. Uwaga, w tym roku zmienia swoją lokalizację. Organizatorzy zapraszają na plac przed Centrum Kultury, gdzie w samo południe „pęknie” 500-litrowa beczka młodego cydru. Piątka zobowiązuje. Czekać będzie więc największa degustacja cydrów w Polsce i pięć ton jabłek. 

Wstęp na koncert trasy Cydr Lubelski Spragnieni Lata i Lubelskie Święto Młodego Cydru jest bezpłatny. 

 

KONCERTOWY ROZKŁAD JAZDY

14.07.2018 - WROCŁAW, Plac Nowy Targ

21.07.2018 - WARSZAWA, Amfiteatr Wolskiego Centrum Kultury w Parku Sowińskiego

04.08.2018 - GDAŃSK, Stocznia Gdańska

11.08.2018 - POZNAŃ, Jezioro Maltańskie

15.09.2018 - LUBLIN, Błonia pod Zamkiem Lubelskim

 

 

Sponsor i główny inicjator trasy: Cydr Lubelski

Organizator wydarzenia: Agencja Koncertowa yMusic

Partner wydarzenia: Instax

Patroni Medialni: Onet, Nasze Miasto, MNM, F5, chillizet, cgm.pl, Co Jest Grane, Gazeta Wyborcza

Więcej informacji na: https://www.facebook.com/CydrLubelski/
oraz http://spragnienilata.pl