To już trzy lata, odkąd Nocny Market otworzył się i karmi miłośników niebanalnych doznań kulinarnych. Niebanalną przestrzeń wypełnioną kuchnią z całego świata, punktami miejskich usług czy wystawami sztuki, odwiedzały co weekend tysiące gości w każdym wieku. Za sprawą Nocnego Marketu, pierwszej tego typu inicjatywy gastronomicznej w Polsce, uśpione perony dworca Warszawa Główna Osobowa zyskały nowe życie. Każda podróż dobiega niestety kiedyś końca – ten kulinarny pociąg ostatni raz zatrzyma się pod adresem Towarowa 3. Przyczyną jest rozpoczynająca się niebawem budowa związana z planami przywrócenia ruchu kolejowego na dworzec Warszawa Główna.

Zanim więc street food na Głównym, kolacje doprawione gwiazdami i blask neonów w kieliszkach przejdą do historii – został jeszcze pyszny, pożegnalny weekend.  

• najlepsi wystawcy street food’owi, którzy przygotują specjalne, pożegnalne pozycje w menu

• punkty usługowe: stanowisko tatuatorskie, barber shop

• strefa lifestyle

• strefa muzyczna

• wystawa

• solidnie zaopatrzone bary

• mnóstwo wspólnych stołów i miejsc do siedzenia

• grzybki grzewcze i grzane wino dla zmarzlaków 

 

Pożegnanie street food’u na Głównym już w ten weekend! Zapraszamy.

 

Piątek (12/10) 17:00-1:00

Sobota (13/10) 17:00-1:00

Niedziela (14/10) 16:00-23:00

 

Nocny Market to stały targ otwarty w każdy wiosenno-letni weekend w godzinach wieczornych (piątek/sobota 17:00-1:00, niedziela 16:00-23:00). W latach 2016-2018 zajmował on nietypową lokalizację w centrum stolicy – perony starego dworca PKP Warszawa Główna Osobowa (ul. Towarowa 3). Pod tym jednym adresem organizatorzy zgromadzili najciekawszych wystawców streetfood’owych, w tym znane restauracje i foodtrucki, o zróżnicowanej ofercie gastronomicznej. Poza jedzeniem, na terenie marketu można znaleźć oryginalnych wystawców lifestyle’owych, a także punkty miejskich usług np. stoisko tatuatorskie czy barber shop. Weekendowe wieczory umilają dodatkowo wystawy sztuki i przygrywający w tle DJ’e.  

 

nocny market warszawa

 

Nocny Market otworzył się w 2016 roku i był pierwszą tego typu inicjatywą w Polsce. Za swój pierwszy sezon wyróżniony został w plebiscytach: Best Of Warsaw – Warsaw Insider (kategoria: Game Changer), Nocne Marki – Aktivist (kategoria: Miejsce Roku) oraz nominowany do Wdech 2016 – Co Jest Grane24 (Miejsce Roku) i Nagrody Architektonicznej Prezydenta m.st. Warszawy (Najlepsze Wydarzenie Architektoniczne).

ul. Towarowa 3, perony nieczynnego dworca Warszawa Główna