Najważniejsze miejsca i zabytki jesteście w stanie zobaczyć w dwa dni. Madryt jest miastem, które kumuluje je wszystkie w ścisłym centrum, dlatego nawet nie opłaca się przemieszczać komunikacją miejską w obrębie centrum.

 

Co zobaczyć?

Madryt należy do miast, które najważniejsze obiekty turystyczne kumuluje w centrum. Stąd też nie musicie przemieszczać się komunikacją, a tym bardziej samochodem. Jeśli w nawigacji wpiszecie jako punkt docelowy np. Pałac królewski to zobaczycie, że pieszo będziecie w 10 minut, a samochodem w 17.

 

Park Retiro – zielone serce Madrytu

Madryt posiada kilka pięknych parków. Z wyjątkiem El Retiro nie są one zbyt duże, jednak każdy z nich ma swój urok.

El Retiro to jedno z ulubionych miejsc Madrytczyków na wypoczynek. Przychodzą tam posiedzieć i wypić kawę (na miejscu jest sporo kawiarni), na spacer, czy na randki. Park Retiro jest wprost idealny na randkę! W jego centrum znajduje się staw, w którym można wypożyczyć łódki i nimi popływać.

Ponadto Park Retiro to doskonałe miejsce dla biegaczy. Prawie 120 hektarów i mnóstwo różnorodnej flory sprawia, że trening jest jeszcze przyjemniejszy.

 

Pałac Królewski

To jeden z symboli Madrytu i powinno się go zobaczyć chociaż z zewnątrz. Obecnie pełni funkcję wyłącznie reprezentacyjną, ponieważ rodzina królewska mieszka w skromniejszym i cichszym miejscu. Możecie wejść do środka i podziwiać wspaniałe wnętrza pałacu, jeśli jednak nie jesteście fanami tego typu wycieczek to po prostu obejrzyjcie go z zewnątrz.

 

Świątynia Debod

Kilka minut spacerem od Pałacu Królewskiego znajduje się Świątynia Debod – podarowana Hiszpanom przez Egipcjan. Została podarowana w podziękowaniu za pomoc w ocaleniu zabytków.

 

Muzeum Sztuki Królowej Zofii

To miejsce dla fanów sztuki nowoczesnej. Znajdziecie tam obrazy autorstwa Pablo Piccaso, Salvador Dali, Diego Rivera, Joan Miro i wielu innych.

Budynek znajduje się w starym szpitalu, doskonale komponuje się z dziełami, które można znaleźć w środku.

Muzeum Prado

To jedno z najważniejszych muzeów na świecie. Jest poświęcone głównie malarstwu, lecz znajdziecie tam także rzeźby. Jego kolekcja to dzieła od starożytności do XIX wieku.

 

Plaza Mayor

To jeden z trzech głównych placów w Madrycie. Na środku znajduje się pomnik Filipa III, a dookoła trzykondygnacyjne kamienice. To z tego miejsca dojdziecie do różnych dzielnic Madrytu. Wystarczy, że wybierzecie odpowiednie przejście!

 

Puerta del Sol

Drugi z trzech placów w Madrycie, Plaza del Sol jest najpopularniejszym miejscem w Madrycie. Tutaj też znajdziecie symbol miasta – niedźwiedzia wspinającego się na drzewo. Jest to nie tylko centrum miasta, ale centrum całej Hiszpanii – to tutaj jest kilometr 0.

 

Mercado San Miquel

Przypomina warszawską Halę Gwardii, znajdziecie tutaj różnego rodzaju tapas, ryb, mięsa, słodkości, a nawet alkoholu. Madrytczycy uwielbiają spędzać czas w tym miejscu!

 

O tych i wielu innych miejscach przeczytacie w przewodniku:

Ten, który ja miałam ze sobą znajdziecie w księgarnii ArtTravel

 

 

Tekst - Paulina Dufek