Skąd możecie znać Maćka? Jego wielka popularność rozpoczęła się wraz z emisją serialu „Rodzinka.pl”, gdzie zagrał najstarszego syna Tomasza Karolaka i Małgorzaty Kożuchowskiej. Już niedługo zobaczycie go w serialu produkcji Netflixa opartym na kultowej sadze „Wiedźmin”, a w ostatnim czasie, zrobiło się o Nim głośno za sprawą produkcji „1983”, której jest współtwórcą. Serial oglądany jest na całym świecie i cieszy się ogromnym uznaniem. Nic więc dziwnego, że postać Macieja zauważono również w Stanach Zjednoczonych.

Zobacz też: Zimowa ramówka Netflix - premiery i zapowiedzi

 

 

Magazyn „Forbes”, co roku tworzy listę zatytułowaną „30 Under 30 Europe”, gdzie umieszcza trzydzieści nazwisk młodych Europejczyków, którzy mają największy wpływ na światową kulturę, klasyfikując ich według takich kategorii jak sztuka, media i marketing, technologia, sport i gry oraz nuka. Maciej został wskazany w zakładce rozrywka. Forbes doceniło go m.in. za współtwórstwo i główną rolę we wcześniej wspomnianym serialu „1983”, występy w „Rodzince.pl” i za współprowadzenie turnieju „The Voice of Poland”.

W zestawieniu pojawiły się również takie sławy jak Daniel Radcliffe, Tom Holland, Mura Masa, Sigrid, Rosalia czy Jorja Smith. Tym bardziej to wyróżnienie jest dla Macieja wyjątkowym doświadczeniem i ukoronowaniem jego pracy. Jego zdanie na ten temat możecie przeczytać między innymi na jego Instagramie:

 

 

Poza Maćkiem na liście Forbesa pojawili się też Mateusz Tomaszkiewicz (twórca gier - CD Projekt), a także Mateusz Hołda - kardiolog, adiunkt Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jak widzicie, Polacy podbijają świat!