Sprawdźcie, jak było w zeszłym roku!

Zapraszamy wszystkich do odwiedzania koktajlbarów biorących udział w wydarzeniu. Wśród nich są znane i lubiane lokale, nowe miejsca, które powstały ostatnio na fali wyśmienicie rozwijającej się w Polsce sceny barmańskiej, a także bary, w których pracują uczestnicy konkursu World Class Poland z ostatnich 5 lat, czyli najlepsi barmani w kraju – mówi Marcin Kruk, Barman Roku World Class Poland 2018 i finalista globalnego konkursu World Class 2018 w Berlinie.

 

Pierwsza, ubiegłoroczna edycja była drugą co do wielkości tego typu imprezą po Londynie. W Polsce zanotowano udział aż 8 000 gości, co niewątpliwie okazało się być sukcesem dla organizatorów. World Class Coctail Festiwal promuje, przede wszystkim, odpowiedzialną i jakościową konsumpcję alkoholi w umiarkowanych ilościach.

Naszym celem jest popularyzowanie w Polsce światowych trendów koktajlowych, a przede wszystkim świadomej konsumpcji, w której liczy się nie ilość, lecz jakość alkoholu i sposób jego podania. Stawiamy na klimatyczne miejsca, produkty premium i ultra-premium, świeże składniki oraz barmańskie rzemiosło najwyższej próbywyjaśnia Maciej Żakowski, jeden z organizatorów festiwalu.

Uczestniczące w nim lokale to śmietanka krajowej sceny koktajlowej. W ramach festiwalu może skorzystać ze specjalnego wyboru napojów od najlepszych barmanów, w równie specjalnej, festiwalowej cenie – 29zł za dwa koktajle, co w wielu przypadkach oznacza nawet 50% zniżki. Drinki w jego ramach prezentowane to zarówno znane na całym świecie klasyki, jak i autorskie, popisowe kompozycje w mistrzowskim wydaniu oparte wyłącznie na najwyższej jakości alkoholach. W tym roku w menu obowiązkowo pojawią się wybrane zgodnie z najnowszymi światowymi trendami koktajle wiodące: BLT (Bulleit Lemon Tonic), Singleton Sour, Johnnie Walker Gold & Apple.

 

 

Odbędzie się w dniach 5-16 czerwca. Mechanizm festiwalu jest bardzo prosty. Rezerwacje dostępne są na www.CocktailFestival.pl. Zakupione vouchery można zamienić na koktajle w wybranej lokalizacji. Czy to nie doskonały pretekst do spędzenia czasu ze znajomymi?

To jednak nie wszystko. World Class Coctail Festiwal reprezentuje ideę ZERO WASTE, ograniczającą negatywny wpływ człowieka na środowisko naturalne. Jak mówią organizatorzy, w przypadku działalności barów koncentruje się ona wokół wykorzystywania składników „od kwiatu do korzenia” oraz rezygnacji z plastikowych rurek i sztucznych ozdób koktajli.

We współpracy z firmą BAGSTAR przekażemy festiwalowym barom aż 85 tysięcy w pełni biodegradowalnych słomek ze skrobi kukurydzianej – dodaje Maciej Żakowski.

Dodatkowo, festiwalowi towarzyszyć będzie szeroka kampania informacyjna, skierowana zarówno do barów, jak i konsumentów, nawołująca do zachowań proekologicznych.

 

 

16 czerwca, podczas finału World Class Coctail Festival 2019 zostanie wyróżniony najlepszy koktajlbar, który zostanie wybrany przez uczestników, a tym samym recenzentów wydarzenia. Po raz piąty zostanie również wyłoniony Barman Roku i reprezentant Polski w najważniejszym konkursie barmańskim na świecie.

 

UWAGA! Festiwal jest przeznaczony wyłącznie dla osób powyżej 18 roku życia - weryfikacja przy odbiorze koktajli.

 

 

Daty Festiwalu: 5-16 czerwca

Rezerwacje: od 15 maja na www.CocktailFestival.pl

Lokalizacje: Warszawa, Wrocław, Łódź, Kraków, Silesia, Lublin, Szczecin, Trójmiasto, Poznań

Pełna lista koktajlbarów: www.CocktailFestival.pl

 

 

My już mamy swoje rezerwacje! A Wy?