Od dłuższego czasu na szczycie listy najczęściej używanych jednorazowych opakowań są plastikowe butelki. To prawda, są wygodne oraz poręczne, jednak bardzo zanieczyszczają środowisko i rozkładają się ponad sto lat. Mając tego świadomość warto zmienić swoje przyzwyczajenia i zamiast kupować kolejne butelki plastikowe, a tym samym coraz bardziej zanieczyszczać nasze środowisko, warto kupić butelkę na wodę wielokrotnego użytku. Ogromną zaletą butelki na wodę jest fakt, że możesz ją napełnić w wielu miejscach w przestrzeni publicznej np. w kranach z wodą pitną, na lotniskach, czy też w restauracjach. Dzięki temu zaoszczędzamy pieniądze i dbamy o planetę. 

Musimy pamiętać, że picie odpowiedniej ilości wody każdego dnia jest bardzo ważne. Utrata nawet procenta wody w organizmie powoduje uczucie zmęczenia oraz osłabienia. Oprócz tego woda świetnie wpływa na kondycję naszej cery, pomaga w odchudzaniu, wspomaga koncentrację oraz pomaga utrzymać kręgosłup, bo masz mięsnie w dobrym stanie. Z tego powodu zainwestowanie w butelkę na wodę wielokrotnego użytku jest świetnym, ekologicznym rozwiązaniem. Na rynku jest kilkanaście firm, które oferują butelki o różnych pojemnościach, wyglądzie oraz produkowane są z różnych tworzyw. My wybraliśmy 5 marek, które produkują butelki na wodę.  

YOPE

Lekka, ekologiczna i pojemna właśnie taka jest butelka od marki YOPE. Produkt jest wykonany z aluminium, który podobnie tak jak szkło można przetwarzać nieskończoną ilość razy. Woda, która znajdzie się w butelce firmy YOPE  z pewnością będzie pozbawiona mikrocząsteczek plastiku, które mogą znajdować się w napojach znajdujących się w butelkach plastikowych. Oprócz tego wygląd butelki przyciąga uwagę i jest na tyle uniwersalny, że spodoba się każdemu. Warto pamiętać, aby nie napełniać butelki gorącymi napojami, ponieważ cienkie ścianki pod wpływem gorąca mogą pękać. Dodatkowym atutem butelki marki YOPE jest szczelna nakrętka, która zapewnia bezpieczeństwo i możemy wrzucić butelkę do torby lub plecaka, a mamy pewność, że nic się z niej nie wyleje. Butelka na wodę YOPE jest niezwykle poręczna, idealna dla rowerzystów, a nawet dla dzieci, ponieważ jej wzór jest uniwersalny. Przy nakrętce jest również zawieszka,  dzięki której możesz przymocować butelkę gdzie tylko zechcesz! 

 

mówią na mieście

 

Butelkę zamówisz na stronie: https://yope.me/pl/butelka-na-wode-yope.html lub w sklepie stacjonarnym: Mokotowska 26, Warszawa

 

JOY IN ME

Szukasz idealnej butelki na co dzień, którą zabierzesz zarówno do pracy jak i na siłownię, czy też w podróż? Firma JOY in me oferuje właśnie taką butelkę, która jest poręczna i świetnie się sprawdza w wielu sytuacjach. Butelki JOY in me są przeznaczone zarówno na zimne jak i gorące napoje, ponieważ są termiczne i utrzymują ciepło do 12h, a zimno do 24h. Zainwestowanie w butelkę marki JOY In me jest świetną decyzją. Butelki są wykonane z podwójnej nierdzewnej stali 18/8, nietoksycznej i wolnej od BPA, dzięki temu zapewnia bezpieczeństwo i trwałość. Oprócz tego, że butelki termiczne są odpowiednie do recyklingu to są funkcjonalne i estetyczne. Marka JOY in me oferuje wiele wzorów butelek termicznych, dzięki temu możesz ją dopasować do swojego stylu.  

 

butelka na wodę mówią na mieście

 

Butelkę zamówisz na stronie: https://joyinme.co/kategoria/butelki-termiczne-drop

 

EQUA

Ekologiczne butelki oferuje również firma Equa, których produkty powstają z myślą o osobach, którym nie jest obojętny los naszego środowiska. Equa oferuje butelki wielorazowego użytku wykonane ze szkła borokrzemowego, które są odporne na wysokie temperatury, a silikonowa nakładka zapewnia lepszą ochronę. Oprócz tego godne polecenia są również butelki BPA free pozbawione szkodliwego Bisfenolu. Butelki oferowane przez markę Equa są lekkie, poręczne i dostosowane do codziennego użytku. Możesz zabrać ją ze sobą wszędzie: na spacer do parku, na wycieczkę rowerową, do pracy, na siłownię, czy też na uczelnie. Jeśli martwisz się, że szklana butelka niesie za sobą ryzyko zbicia się, marka Equa ma świetną ofertę dla swoich klientów! Wystarczy zrobić zdjęcie rozbitej butelki, wysłać im e-maila z załączonym zdjęciem i otrzymacie -50% na kolejną butelkę. To naprawdę świetne rozwiązanie, a wybór butelek Equa jest tak duży, że z pewnością każdy wybierze odpowiadający mu wzór. 

 

mówią na mieście butelka na wodę

mówią na mieście butelka na wodę

 

Butelkę zamówisz na stronie: https://myequa.pl/

 

DAFI

Butelka wielokrotnego użytku Dafi jest wyposażona w filtr, który należy wymieniać, co miesiąc. Dzięki filtrowi niwelowany jest smak oraz zapach chloru z wody kranowej. Butelka jest bezpieczna dla zdrowia, co potwierdzają wielokrotnie wykonane badania. Dafi przygotowało trzy rozmiary butelek filtrujących: 0,3 została stworzona z myślą o najmłodszych, aby bez problemu mogli zabierać butelkę do szkoły, kolejny rozmiar to 0,5, który świetnie się sprawdzi do pracy oraz na siłownię, a największa butelka to 0,7 idealna na wycieczki poza miasto. Marka oferuje spersonalizowane butelki, na których możemy dodać grawer lub zdjęcie. Nie dość, że będziemy wyglądać stylowo z naszą butelką na wodę to dodatkowo zaoszczędzamy pieniądze, ponieważ nie musimy już kupować plastikowej butelki z wodą, kiedy będąc gdzieś zachce nam się pić. Jednak najważniejszy jest fakt, że dzięki naszemu świadomemu wyborowi nie obciążamy naszej planety i dbamy o środowisko. 

 

mówią na mieście butelka na wodę

 

Butelkę zamówisz na stronie: https://sklep.dafi.pl/produkty/butelka-filtrujaca.html

 

NOT JUST BAMBOO

Not Just bamboo to firma przyjazna środowisku, która tworzy butelki z trawy bambusowej. W sklepach możemy dostrzec coraz więcej artykułów wykonanych z bambusa, ponieważ jest to niezwykle ekologiczne rozwiązanie. Trawa bambusowa rośnie szybko i nie wymaga chemikaliów, oprócz tego minimalizuje emisję CO2 i wytwarza około 35% tlenu więcej niż inne rośliny. Not Just bamboo produkuje pierwsze na świecie ręcznie wykonane butelki bambusowe. Bardzo ładna, poręczna z silikonową nakładką butelka, którą możesz zabrać ze sobą wszędzie. Butelka jest w dwóch rozmiarach, opcja small będzie idealna dla dzieci oraz młodzieży, ale także dla rowerzystów oraz kiedy chcemy zabrać ze sobą wodę na krótki spacer. Natomiast większa butelka będzie dobra na wycieczkę za miasto lub na siłownię. Kupując produkty firmy Not Just bamboo wspieramy wiejskie wietnamskie gospodarki lokalne i dzięki temu zapewniamy tym ludziom: jedzenie, schronienie i dostęp do wody. 

 

mówią na mieście butelka na wodę

 

Butelkę zamówisz na stronie: https://notjustbamboo.com/

Wiemy, że wybór jest szeroki i trudno zdecydować się, która butelka idealnie pasuje do nas oraz naszego stylu życia. Dobrze, że jest coraz więcej firm dbających o ekologię. Dzięki temu każdy może wybrać butelkę, która jest z odpowiedniego tworzywa, wielkości dopasowanej do zapotrzebowania oraz z designem, który wpisuje się w twój styl.