Bieszczady - wyjazd trekingowy.

Start: 23 marca 2017 23:00
Koniec: 27 marca 2017 01:00
Według kalendarza 21 marca zima się już skończyła więc ruszamy w Bieszczady na poszukiwanie wiosny. Zapraszamy na trzydniowy wyjazd trekingowy w kultowe Bieszczady.
Startujemy w czwartek 23 marca o godzinie 23.00, należy zorganizować sobie jeden dzień urlopu na piątek 24 marca. Wracamy w nocy z niedzieli na poniedziałek .

Dzień pierwszy:
Spotykamy się w czwartek o godzinie 23.00 przy PKP Stadion. Tu będzie podstawiony autokar który zabierze nas do Cisnej. W trasę planujemy ruszyć koło godziny 23.30, na miejsce dotrzemy około godziny 8:00 rano. W czasie trasy przewidzieliśmy czas na WC oraz posiłek.

Dzień drugi:
Tego dnia proponujemy na rozgrzewkę wędrówkę po okolicach Cisnej. Tu przygotowaliśmy propozycję dwóch tras w zależności od stopnia wtajemniczenia uczestników tak aby każdy mógł rozchodzić się przed następnymi dwoma dniami.
1) Trasa łatwiejsza i krótsza. Czas przejścia około 5,5 – 6 godzin. Trasa zaczyna się koło schroniska wiedzie w kierunku południowym, czerwonym szlakiem przez Liszniańskie Kopki, , Małe Jasło (1103m), Jasło (1153m.), do niebieskiego szlaku na Okragliku ( 1101m). Następnie niebieskim szlakiem kierujemy się wzdłuż granicy do Przełęczy Nad Roztokami gdzie napotkamy żółty szlak. Żółtym szlakiem przez Roztoki Górne zejdziemy do Cisnej.
2) Trasa trudniejsza i dłuższa. Czas przejścia około 8-8,5 godzin. Czerwonym szlakiem kierujemy się na północny zachód. Idziemy pasmem szczytów Hon(820m), Osina(963), Berest(942m), Sasów(1011m), Wołosań(1071m), do przełęczy pod Jaworną(928m). Z przełęczy czarnym szlakiem kierujemy się w stronę Jabłonki a następnie przez Kiczerę(717m), Lopienika(953m) i Łopiennik(1069m) wracamy do Cisnej.
Tego dnia czeka na nas obiadokolacja w schronisku.
A przed snem zintegrujemy się biesiadując przy górskim ognisku. Towarzyszyć temu bedzie smakowita kiełbaska popijana złocistym napojem;-) .

Dzień trzeci:
Dzień rozpoczniemy śniadaniem około godziny 9:00. W trasę ruszymy koło godziny 10:00.
Drugiego dnia proponujemy wędrówkę po kultowych połoninach. Trasa jest przewidziana na około 8 godzin wędrówki. Autokar podwiezie nas do Ustrzyk Górnych skąd ruszymy czerwonym szlakiem w kierunku Smerka. Zaczniemy od wspinania się na połoninę Caryńską. Z Połoniny Caryńskiej rozciąga się jedna z ładniejszych bieszczadzkich panoram. Zachwycają masywy: Tarnicy i Halicza, Wielkiej Rawki, oraz widok na Połoninę Wetlińską. Z Połoniny Caryńskiej zejdziemy w Brzegach Górnych skąd też będziemy mieli wejście na Połoninę Wetlińską. Wchodżac czerwonym szlakiem dotrzemy do schroniska „Hatka Puchatka” (1230m)i po krótkim odpoczynku ruszymy dalej przez Osadzki Wierch(1253m), Przełęcz Orłowicza(1093m) dotrzemy na Smerek(1222m). Ze Smerka czerwonym szlakiem zejdziemy do Kalnicy skąd można wrócić do Cisnej. Na miejscu w schronisku zjemy obiadokolację.

Dzień czwarty:
Dzień rozpoczniemy śniadaniem około godziny 8:00. W trasę ruszymy koło godziny 9:00.
Autokar zawiezie nas do Wołosatego. Stamtąd czerwonym szlakiem ruszymy w kierunku Przełęczy Bukowskiej(1110m) i pasma Połoniny Bukowskiej. Połoniną Bukowską przez Rozsypaniec(1280m), Halicz(1333m) przełęcz Goprowską docieramy do Tarnicy(1346m) najwyższej góry polskiej części Bieszczad. Wracamy z Tarnicy czerwonym szlakiem w kierunku Ustrzyk Górnych. W Ustrzykach sugerujemy zjeść posiłek. Z Ustrzyk około godziny 17.00 ruszymy autokarem do Warszawy gdzie będziemy około godziny 2 w nocy.

Informacje organizacyjne dotyczące wyjazdu:

Cena wyjazdu: 360zł
W cenie:
- transport autokarem uczestników,
- zakwaterowanie w schronisku Bacówka PTTK "POD HONEM" pokojach 2 – 5 osobowych,
- posiłki ( 2 śniadania, 2 obiadokolacje, ognisko),
- ubezpieczenie,
- opieka pilota,
- mapy tras.

Cena nie obejmuje: Biletów wstępu do atrakcji turystycznych w tym Bieszczadzkiego Parku Narodowego, biletów busów z Kalnicy do Cichej (ok 7-10 zł od osoby).

Zgłoszeń i pytań dokonujemy e mailem pod adresem: warszawa.na.weekend@gmail.com

W zgłoszeniu prosimy o podanie: Imienia i nazwiska osób zgłaszanych, numeru tel do kontaktu, terminu i nazwy wyjazdu na który Państwo się zgłaszają. Po otrzymaniu e maila odsylamy informację o posiadanych miejscach na wyjazd i wstępnej rezerwacji.
Po zapisaniu się na wyjazd potwierdzeniem uczestnictwa jest wpłata zaliczki 50% do 4 dni od wysłania zgłoszenia na konto: 72 1020 1068 0000 1102 0307 8284
W przelewie podajemy imię nazwisko uczestnika oraz dopisek z datą i nazwą wyjazdu.
W przypadku nieotrzymania wpłaty w terminie 4 dni rezerwacja wygasa.

Pozostała kwota wyprawy płatna najpóźniej 30 dni przed wyjazdem na ten sam nr rachunku z takim samym tytułem wpłaty.

Rezygnacja z wyjazdu:
W przypadku rezygnacji z wyjazdu prosimy o maila informacyjnego pod rygorem nieważności. W przypadku rezygnacji z wyjazdu w terminie 29 – 14 dni przed początkiem wyprawy zainteresowany ponosi koszt 50% ceny wyjazdu. Rezygnując z wyjazdu w terminie krótszym niż 14 dni do daty wyjazdu, uczestnik ponosi koszt 90% ceny.
Wyjazd potwierdzamy 14 dni przed początkiem wyprawy.
W przypadku odwołania wyjazdu przez organizatora, zwracamy 100% wpłat.

Noclegi, wyżywienie:
Podczas wyjazdu śpimy w schronisku Bacówka PTTK "POD HONEM" (schronisko mamy tylko do swojej dyspozycji).
W czasie wyjazdu gwarantujemy 2 śniadania, 2 obiadokolacje, ognisko tak jak jest w opisie wyjazdu, pozostałe wyżywienie jest we własnym zakresie. Trasy pozwalają zrobić zakupy oraz zjeść coś po drodze w barach, restauracjach, schroniskach itd.

Ubezpieczenie:
W przypadku wyjazdów po Polsce i krajach ościennych obejmuje NNW(5.000 PLN ) oraz posiadamy gwarancję turystyczną.

Grupa może liczyć max 40 osób. Podczas wyjazdu można się zintegrować, także śmiało można jechać samemu, bez znajomych. Uczestnicy są zróżnicowani pod względem płci i wieku. W wyjazdach mogą też uczestniczyć rodziny z dziećmi. Każdy uczestnik otrzymuje mapę z zaznaczoną zaplanowaną trasą, ciekawymi, wartymi do odwiedzenia miejscami oraz noclegiem. Każdy uczestnik pokonuje trasę w dogodnym dla siebie tempie. Uczestnicy zgłaszający się na wyjazd podpisują stosowny regulamin uczestnika.

Co i jak pakujemy:
Nie zabieramy śpiworów, karimat itd. na miejscu będzie pościel. Na wyjazd musisz mieć ze sobą: kurtkę przeciwdeszczową, dobre wygodne buty do wędrówek górskich (trekingowe), latarkę, termos na herbatę lub kawę, dokument ze zdjęciem, coś cieplejszego na wypadek nagłego ochłodzenia i rzeczy osobiste. Mile widziany aparat, gitara. Osobom rozpoczynającym przygodę z trekingiem górskim polecamy nabyć w sklepach sportowych „stuptuty” (ochraniacze na nogi), koszt jest niewielki – już od 80 zł – natomiast doskonale chronią buty, spodnie przed przemoczeniem. Na pierwszy dzień proponujemy zabrać kanapki oraz jakieś przekąski regeneracyjne (np. batonik, kabanosy) oraz picie, chociaż po drodze będą sklepy, w których można uzupełnić zapasy. Trasa jest urozmaicona pod względem trudności. Trasę może pokonać praktycznie każdy, ponieważ nie jest ona aż tak bardzo wymagająca. Chodzimy na lekko, w ciągu dnia bierzemy tylko te rzeczy, które będą nam potrzebne na dany dzień.
Sugerujemy spakować się w plecaki i mieć ze sobą mały plecak na wędrówkę.
Najlepsze filmy na kanapowego lenia
Top Gun od dziś w kinach
Piękno opuszczonych scenografii filmów...porno