Re#MEDIA. Kreatywne wykorzystanie cyfrowych kolekcji

Start: 17 lutego 2017  18:00
Koniec: 17 lutego 2017  20:30
Prezentacja rezultatów warsztatów re-use w School of Form w Poznaniu i debata na temat wykorzystania zasobów kolekcji cyfrowych dla przemysłu kreatywnego. Spotkanie odbędzie się w języku angielskim.

Wydarzenie będzie okazją do spotkania ekspertów projektowania, muzealnictwa, kuratorów oraz przedstawicieli przemysłu kreatywnego i pogłębionej rozmowy na temat wykorzystania cyfrowych kolekcji w działaniach artystycznych i praktykach kulturalnych.

Omówimy jakie są potrzeby i praktyki kreatywnego re-use, a także kwestie dotyczące udostępniania coraz większej bazy danych przez instytucje kultury. Będziemy zastanawiać się nad specyfiką świadomego wykorzystania i cytowania zdigitalizowanych dzieł sztuki, dokumentów historycznych, tekstów, w odniesieniu do określonych kontekstów, praw autorskich i praktyki wynikającej z ogólnej dostępności nowych mediów i narzędzi przetwarzania obrazu/dźwięku. Pokażemy także przykłady ciekawych praktyk artystycznych, projektowych i unikatowych rozwiązań w tym zakresie.

Podsumujemy również program spotkań oraz warsztatów dla międzynarodowej grupy studentów ze School of Form, którzy pracowali z kolekcją materiałów archiwalnych dostępnych na Europeana.eu na Wydziale Wzornictwa Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS.

Szczegółowy program:
http://nina.gov.pl/wydarzenia/remedia-kreatywne-wykorzystanie-cyfrowych-kolekcji/

Wydarzenie jest współorganizowane przez School of Formrm i NInA w ramach projektu Tu Europeana.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji.
Sala ma ograniczoną liczbę miejsc (120), warto więc przyjść trochę wcześniej.
Promocje w kinach studyjnych
Konkurs z biletami na przedpremierowy pokaz „Raz się żyje”
Kino a transformacja. Z archiwum polskiego kapitalizmu