Krew Aczoli. Dziesięć lat po wojnie na północy Ugandy

Krew Aczoli. Dziesięć lat po wojnie na północy Ugandy

Start: 24 czerwca 2017 18:00
Koniec: 24 czerwca 2017 21:00
Zapraszamy na spotkanie z Krzysztofem Błażycą, autorem książki
"KREW ACZOLI. Dziesięć lat po zapomnianej wojnie na północy Ugandy"

Spotkania z ofiarami Bożej Armii Oporu i wojsk rządowych
Wstrząsające wspomniena świadków i uczestników jednej z najbardziej przerażających wojen w kraju określanym Perłą Afryki. Jak dziesięć lat po koszmarze wygląda życie na północy Ugandy naznaczonej rebelią rozpętaną przez Josepha Kony'ego w imię... Dziesięciu Przykazań? I co myślą Ugandzyjczycy o trzydziestu latach rządów prezydenta Yoweri Museveniego?
Ta książka to zapis tego, co mówą ludzie poznawani w drodze. Słowo w słowo.

O AUTORZE
Krzysztof Błażyca, reporter, podróżnik, współtwórca Fundacji Razem dla Afryki (www.razemdlaafryki.org), członek Polskiego Towarzystwa Afrykanistycznego. Autor wystaw fotograficznych, artykułów poświęconych Afryce (publikacje m.in. w: "Magazyn Poznaj Świat", "Gość Niedzielny", "Tygodnik Powszechny" "Almanach prowincjonalny", kenijski "National Mirror". "Familia", "Me Lady") oraz książek "Tego drzewa nie zetniesz. Historie z czarami w tle (Pelplin 2015) "Krew Aczoli. Dziesięć lat po zapomnianej wojnie w Ugandzie" (Pelplin 2017). Strona prywatna:
www.blazyca.pl​
Po prelekcji będzie możliwość zakupu książek, z których dochód przeznaczony jest działania Fundacji Razem dla Afryki (obecny projket - studnia na północy Ugandy).
Szczegóły: http://razemdlaafryki.org/sorudeo/
Najlepsze filmy młodzieżowe na Netflix?
Co oglądać w jesienne wieczory?
"Każdy ma swoje lato" wzruszająca opowieść o odkrywaniu siebie