Osobliwy świat Hieronymusa Boscha | 13 sierpnia g. 16:00

Osobliwy świat Hieronymusa Boscha | 13 sierpnia g. 16:00

Start: 13 sierpnia 2017  16:00
Koniec: 13 sierpnia 2017  19:00
13 sierpnia (niedziela) o 16:00 zapraszamy na kolejny pokaz z cyklu: Wielkie malarstwo na ekranie Kina Muranów. Zaprezentujemy film „Osobliwy świat Hieronymusa Boscha” z Het Noordbrabants Museum w ’s-Hertogenbosch

Bilety w cenie 25 zł.

Film powstał podczas niezwykłej wystawy dzięki której w jednym miejscu, rodzinnym mieście Boscha w Holandii, zgromadzono praktycznie wszystkie jego najważniejsze obrazy i rysunki, rozsiane na co dzień na całym świecie. Tę olbrzymią ekspozycję odwiedziło prawie pół miliona zwiedzających dziwiąc się ekscentrycznym wizjom Boscha.

Film zadaje pytanie kim był Hieronymus Bosch? Dlaczego jego dziwne i fantastyczne obrazy stały się tak popularne? Jak twórczość tego niderlandzkiego malarza łączy sztukę średniowieczną i świat renesansowy? Skąd czerpał inspirację, skąd mogły się wziąć jego niekonwencjonalne i ponadczasowe, pełne skomplikowanej symboliki, wizje?

Kolejne pokazy z cyklu:

20 sierpnia godz. 16:00
"Goya. Widzenie ciała i krwi"
http://kinomuranow.pl/film/goya-widzenie-ciala-i-krwi

27 sierpnia godz. 16:00
„Rembrandt” z The National Gallery w Londynie i Rijksmuseum w Amsterdamie
http://kinomuranow.pl/film/rembrandt-z-national-gallery-w-londynie-i-rijksmuseum-w-amsterdamie
----------------------------

Film z serii EXHIBITION ON SCREEN: Wielkie malarstwo na ekranie kina Muranów.

Zapraszamy w podróż po największych muzeach świata. Obrazy pojawią się na ekranie z różnych perspektyw, zaś niezwykłej wizualnie wędrówce po galeryjnych salach będą towarzyszyły historie malarskich arcydzieł, biografie artystów, wypowiedzi ekspertów analizujących styl i technikę obrazów.
Nowości Netflix na lipiec 2018 – seriale
Seriale, które musisz obejrzeć
Dziedzictwo. Hereditary od jutra w kinach