What Year Is It? Agata Kus i Neal Cassady& The Fabulous Ensemble

What Year Is It? Agata Kus i Neal Cassady& The Fabulous Ensemble

Start: 12 października 2017  18:00
Koniec: 12 października 2017  20:00
Zapraszamy na spotkanie z malarką Agatą Kus oraz bohaterami jej obrazów prezentowanych na wystawie Spojrzenia 2017. Portretowani muzycy, tym razem na żywo, zagrają energetyczny koncert, któremu towarzyszyć będzie pokaz prac video.

#młodzi#zdolni #zabawni


Agata Kus jest absolwentką i doktorantką Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom w pracowni prof. Leszka Misiaka obroniła w 2012. W latach 2010–2014 była asystentką w atelier Pauliny Ołowskiej. Zajmuje się głównie malarstwem i wideo. Mieszka i pracuje w Krakowie. Jest laureatką wielu nagród i stypendiów, w tym zwyciężczynią Międzynarodowego Biennale Sztuki. Jej obrazy znajdują się m. in. w kolekcji Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK w Krakowie, Muzeum Narodowym w Gdańsku oraz w licznych kolekcjach prywatnych w Polsce i za granicą.

Neal Cassady& The Fabulous Ensemble to krakowska formacja, której dowodzi Neal Cassady (Świniary, RZPRDL). Na scenie tworzą dźwiękowy kolaż, inspirowany różnymi tradycjami muzycznymi. Mroczne country, hard rock, folk i rockowe ballady prosto z trzewi. Muzyka drogi przeznaczona dla kierowców ciężarówek, którzy spełniają się tylko w długich trasach. Czasem trwają one całe życie.

Widzimy się na koncercie w Zachęcie!

sale wystawowe wstęp wolny

DATY POZOSTAŁYCH SPOTKAŃ Z ARTYSTAMI:
19 października, godz. 18 Łukasz Surowiec
28 października, godz. 18 Ewa Axelrad
4 listopada, godz. 18 Honorata Martin
CSW Toruń szaleje, czyli Marina Abramović na przyszłorocznej wystawie retrospektywnej
Razem Bardziej. Samsung Galaxy + Marshall
Wrzesień w Kinie Nowe Horyzonty