OPEN CALL - Koncert Życzeń z okazji Święta Niepodległości

OPEN CALL - Koncert Życzeń z okazji Święta Niepodległości

Start: 12 października 2017  15:00
Koniec: 26 października 2017  00:00
Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski i Barbara Kinga Majewska zapraszają do wysyłania zgłoszeń do „Koncertu Życzeń z okazji Narodowego Święta Niepodległości”. Koncert odbędzie się 11/11 w ramach wystawy „Gotong Royong. Rzeczy, które robimy razem”.

Od zgłaszających oczekujemy podania treści życzeń oraz wskazania dołączonej do nich „piosenki”, którą może być utwór muzyczny o dowolnej formie, obsadzie, stylistyce lub inny tekst kultury - wiersz, rzeźba, dzieło z zakresu sztuk performatywnych, architektury i innych, dowolny przedmiot, krajobraz, osoba, zjawisko.

11/11/2017 Barbara Kinga Majewska podczas koncertu w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie złoży nadesłane życzenia i wykona dołączone do życzeń „piosenki”.

Zgłoszenia można wysyłać od 1/10do 15/10/2017 na adres koncertzyczen@u-jazdowski.pl z dopiskiem „Koncert życzeń”.
Na prośbę osoby zgłaszającej nadesłane życzenia mogą zostać złożone anonimowo.


O projekcie:

Życzymy sobie dobrze, życzymy sobie źle. Akt otwartego, jawnego i publicznego wyrażania życzeń z okazji Dnia Niepodległości staje się wykładnią aktualnych pragnień, braków, potrzeb, marzeń i wyznawanych wartości. Pojedyncze głosy stawiają prywatną i osobistą wypowiedź naprzeciw wielkiej narodowej narracji zbudowanej wokół słowa niepodległość. Dołączona do życzeń „piosenka” funkcjonuje jako sygnał, prezent, groźba, znak, wróżba, symbol, intencja, wizja. Życzenia stają się formą krytyki rzeczywistości.

Projekt sonduje twórczy potencjał publiczności w budowaniu programu koncertu i bada ramy artystyczne wydarzeń projektowanych na okoliczności świąt narodowych. „Koncert Życzeń” jest wypowiedzią w dyskusji na temat roli wykonawcy w procesie powstawania muzyki współczesnej i próbą rozpoznania możliwości interpretacji zadanej rzeczywistości za pomocą medium głosu.

Koncert życzeń stanowi nawiązanie do Koncertu Prawykonań, który odbył się w 2014 roku w Nowym Teatrze podczas Festiwalu Instalakcje. Program Koncertu Prawykonań stanowiły cztery premiery kompozycji zamówionych i zrealizowanych w ramach priorytetu MKiDN Kolekcje - Zamówienia Kompozytorskie. Podczas koncertu Barbara Kinga Majewska i zespół Kwadrofonik w składzie Emilia Sitarz, Bartłomiej Wąsik, Magdalena Kordylasińska-Pękala i Miłosz Pękala wykonali kompozycje Aleksandry Gryki, Andrzeja Kwiecińskiego, Sławomira Wojciechowskiego i Wojciecha Blecharza w opracowaniu scenicznym Yulki Wilam. Cztery lata później Barbara Kinga Majewska, inicjatorka i współwykonawczyni Koncertu Prawykonań proponuje nową formę koncertu na scenie Nowego Teatru. Rezygnując ze wsparcia i patronatu państwowych instytucji stawia święto instytucji Państwa w centrum wydarzenia artystycznego. Decyzje o programie koncertu oddaje w ręce publiczności. Rolę twórcy powierza wykonawcy.

Więcej o wystawie „Gotong Royong. Rzeczy, które robimy razem”: http://u-jazdowski.pl/program/wystawy/gotong-royong-
Nowości Netflix na lipiec 2018 – seriale
Seriale, które musisz obejrzeć
Dziedzictwo. Hereditary od jutra w kinach