Lor | Dziedziniec Kultury vol. 5

Lor | Dziedziniec Kultury vol. 5

Start: 10 sierpnia 2018  20:00
Koniec: 10 sierpnia 2018  22:00
Free
Tym razem na Dziedzińcu Kultury o godz. 20.00 zaprezentujemy prawdziwie wyjątkowe zjawisko polskiej sceny muzycznej - zespół Lor z Krakowa, tworzony przez cztery utalentowane nastolatki.Dołącz do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/421814841676988/
⏭ Lor powstał na początku 2015 roku, gdy pod wpływem obrazu "Ogród Szczęśliwych Zmarłych" Friedricha Hundertwassera została skomponowana pierwsza piosenka "The Garden of Happy Dead People". We wrześniu tego samego roku powstał teledysk do utworu "Windmill", który spotkał się z entuzjastycznym odbiorem i dużym zainteresowaniem mediów.

⏭ Lor prezentuje muzykę niezwykle klimatyczną, opartą na brzmieniach skrzypiec i pianina, które świetnie współgrają z subtelnym i ujmującym wokalem. Same o sobie mówią, że grają folk, a inspirację do tworzenia stanowią artyści tacy jak: Tom Rosenthal, sóley, Agnes Obel czy Birdy.

Skład zespołu:

Julia Skiba (kompozycja / pianino)
Paulina Sumera (teksty)
Jagoda Kudlińska (wokal)
Julia Błachut (skrzypce)

⏭ Zespół z ogromnymi sukcesami koncertuje w kraju i zagranicą, miał okazję zagrać już na takich wydarzeniach jak: Spring Break, Orange Warsaw Festival, OFF Festival, Open'er Festival, Slot Art Festival, Soundrive Festival, Europejskie Targi Muzyczne Co Jest Grane 24 a także supportował znaną norweską artystkę AURORA.

⏭ W listopadzie ub. roku ukazał się najnowszy singiel zespołu - ,,Aquarius”. „Aquarius” został zaprezentowany w radiu KEXP, w audycji Morgan Chosnyk.

Przed koncertem o godz. 18.00 wyświetlimy kultowy film

Maciej Musiał – Jeden z najbardziej wpływowych mężczyzn przed 30-tką na liście Forbes
Filmowe premiery luty - TOP 5
„Kurier”, czyli nowy film Władysława Pasikowskiego. Jest zwiastun!