Pokaz filmu i spotkanie z reżyserką „Symfonia fabryki Ursus”

Start: 26 czerwca 2019  17:00
wstęp bezpłatny
Kino Retro zaprasza na projekcję filmu „Symfonia fabryki Ursus”.

Fabryka Ursus była jednym z największych zakładów produkcji ciągników w Europie. Przez niemal cały XX wiek stanowiła chlubę polskiego przemysłu. Upadek komunizmu stał się początkiem jej końca. Dziś ursuskie hale świecą pustkami lub popadają w ruinę. Dziesiątki tysięcy biografii pracujących tu ludzi wyrzucono na śmietnik historii. „Symfonia Fabryki Ursus” jest dokumentem kreacyjnym wprowadzającym do filmu metody sztuki partycypacyjnej i sztuki ze społecznością. To również film łączący sztukę wideo z choreografią i muzyką eksperymentalną. Przede wszystkim jednak jest to głos za upamiętnieniem fabryki Ursus, kultury przemysłowej i robotniczej, walczący o godność ludzi pracy i politykę historyczną uwzględniającą ich biografie.
Po filmie zapraszamy na spotkanie z reżyserką filmu - Jaśminą Wójcik, które poprowadzi Karolina Grzegorzak, facylitatorka i trenerka.

Pokaz jest częścią cyklu Kino Retro. W międzypokoleniowej grupie oglądamy dobre i nagradzane filmy. Po pokazach z udziałem gości specjalnych dyskutujemy na tematy, które oglądane filmy poruszają. Więcej informacji: tutaj

 

Symfonia fabryki Ursus (2018)
reż. Jaśmina Wójcik

 

Najlepsze seriale HBO
48HFP. Zrób film w 48 godzin!
Rambo powraca. Kino akcji dla prawdziwych twardzieli