Pink Mama Theatre - premiera polska

Pink Mama Theatre - premiera polska

Start: 13 czerwca 2019 19:00
Koniec: 13 czerwca 2019 21:00
20 zł
"Fashion" / Pink Mama Theatre / PREMIERA POLSKA . Miejsce: Centrum Sztuki Tańca w Warszawie / Mazowiecki Instytut Kultury Spektakl prezentowany w ramach Warszawskich Dni Różnorodności.

"Fashion" / Pink Mama Theatre / PREMIERA POLSKA
Miejsce: Centrum Sztuki Tańca w Warszawie / Mazowiecki Instytut Kultury
Spektakl prezentowany w ramach Warszawskich Dni Różnorodności
Bilety: 20 zł


Organizatorzy projektu CST: Fundacja Artystyczna PERFORM, Fundacja Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’ / HOTELOKO movement makers
Projekt współfinansuje m.st. Warszawa
Partner projektu CST: Mazowiecki Instytut Kultury
Spektakl zawiera sceny nagości.
Czas: 1 h 45 min.

Duet Sławek Bendrat/choreograf i Dominik Krawiecki /aktor i reżyser, pochodzą z Wrocławia, ale od wielu lat mieszkają w Szwajcarii. Są założycielami PINK MAMA THEATRE i w czerwcu zaprezentują swój najnowszy spektakl „Fashion” w Warszawie.

„Clothes Make the Man” - Moda, podobnie jak religia i sztuka towarzyszy ludzkości od zawsze i spełnia w życiu jednostki, jak i zbiorowości rozmaite cele. Od celu praktycznego, przez cel obyczajowy (etyczny), cel ozdobny, cel seksualny, aż do celu reprezentacyjnego.

Spektakl teatru tańca Pink Mama Theatre „Fashion” jest próbą analizy wszystkich tych aspektów mody jako kultury i zestawienia jej z nagością jako czystą naturą. Nagością, która od zawsze traktowana jest jako grzeszna i uznawana przez wielu za temat tabu, a jej odwieczne „zakrywanie” stało się obsesją i jest darzone szczególnym kultem. Dychotomia kultury i natury jest dla twórców „Fashion” również pretekstem do rozmowy o machinie, jaką stał się przemysł modowy.

Bohaterów „Fashion” spotykamy w tajemniczym miejscu, które z jednej strony przypomina dom mody, lecz mógłby być także fabryka, laboratorium, szpitalem czy obozem pracy, w którym pod wodzą Krawca- dyktatora mody, niczym bezwolne manekiny, każda z postaci próbuje zachować własną godność, odnaleźć własne człowieczeństwo i wolność. W spektaklu zostanie użyta specjalnie skomponowana muzyka.

Po spektaklu spotkanie prowadzi Hanna Raszewska-Kursa

Pomysł, reżyseria, scenografia i kostiumy: Sławek Bendrat, Dominik Krawiecki
Choreografia: Sławek Bendrat
Dramaturgia: Dominik Krawiecki
Produkcja muzyczna: Valentin Markus Oppermann
Wideo: Patrycja Planik
Kierownik techniczny: Jonas Weber
Kierowniczka produkcji: Angelika Rohrer
Obsada: Sławek Bendrat, Mark Christoph Klee, Dominik Krawiecki, Charlotte Mclean, Valentin Markus Oppermann, Izabela Orzelowska, Tomek Pomersbach, Marek Wieczorek
Produkcja: Dampfzentrale Bern
Partnerzy: Pro Helvetia / Miasto Bern / Kanton Bern
Fot. Patrycja Planik

SŁAWEK BENDRAT
Tancerz, choreograf. Wrocławianin, studiował na wydziale pedagogiki baletu Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie; absolwent Poznańskiej Szkoły Baletowej. Przez wiele lat był związany jako tancerz z Polskim Teatrem Tańca Ewy Wycichowskiej w Poznaniu, następnie w Luzerner Theater w Szwajcarii jako tancerz i choreograf. Kolejne dwa lata pracował w zespole Baletu Narodowego w Marsylii (Ballet National de Marseille) kierowanego przez Frederica Flamanda, W 2010 roku otrzymał nagrodę na Baltic Movement Contest za solo „Pinku Chirashi”. Jest jednym z założycieli teatru tańca Pink Mama Theatre, w którym sprawuje funkcję dyrektora artystycznego oraz choreografa wszystkich spektakli teatru.

DOMINIK KRAWIECKI
Aktor, reżyser. Wrocławianin, był studentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej (wydział aktorski) we Wrocławiu, z której został wyrzucony, oraz wiedzy o teatrze na UJ. Przez kilka lat ściśle związany z życiem teatralnym Wrocławia. Założyciel i przez dwa lata dyrektor Teatru Zakład Krawiecki. Aktor Teatru „Zielona Latarnia“ pod kierownictwem Ireny Rzeszowskiej. Prowadził liczne imprezy teatralne (m.in. WROSTJA). Po wyjeździe z Polski osiedlił się w Lucernie w Szwajcarii i przez trzy lata był na stałe związany z Luzerner Theater. Jest współzałożycielem Pink Mama Theatre, w którym pełni funkcję dyrektora naczelnego i reżysera wszystkich spektakli teatru.
www.pinkmamatheatre.com

-----------------

Współpraca w ramach projektu CST: Centrum w Ruchu, Fundacja Burdąg, Fundacja B’cause, Fundacja Ciało/Umysł, Fundacja Grab Art Foundation / h.art company, Fundacja Movementum/Warsaw Dance Department, Fundacja „Myśl w Ciele” / Warszawska Pracownia Kinetograficzna, Fundacja Rezonanse Kultury, Fundacja Rozwoju Tańca „Eferte” / Mufmi Teatr Tańca, Fundacja Scena Współczesna / Teatr Tańca Zawirowania, Fundacja Sztuka i Współczesność, Fundacja Sztuki Tańca, Fundacja Tradycji i Transformacji Sztuki / Teatr Tańca NTF, Fundacja Wspierania Kultury Strefa ArtsInn, Stowarzyszenie „Akademia Umiejętności Społecznych”/ Teatr Limen Butoh, Stowarzyszenie i Kolektyw Artystyczny Format ZERO, Stowarzyszenie Ja Ja Ja Ne Ne Ne / TukaWach, Stowarzyszenie Strefa Otwarta / Warszawski Teatr Tańca, Stowarzyszenie Sztuka Nowa, ZASP-Stowarzyszenie Polskich Artystów Teatru, Filmu, Radia i Telewizji, Sekcja Tańca i Baletu, oraz niezależni artyści: Anna Godowska i Sławek Krawczyński, Wojciech Grudziński, Mikołaj Mikołajczyk, Ilona Trybuła.

Patronat medialny: portal taniecPOLSKA.pl, TVP Kultura, RDC, e-teatr, miesięcznik TEATR, Teatr dla Wszystkich, Teatralia.com.pl, TANIEC, Warsawholic, Notes na 6 tygodni, Going.

Centrum Sztuki Tańca w Warszawie
Siedziba: Mazowiecki Instytut Kultury
ul. Elektoralna 12
00-139 Warszawa

Dokładny program i szczegółowe informacje na stronach:
www.centrumsztukitanca.eu

https://www.mik.waw.pl/
Facebook: www.facebook.com/cstwarszawa
Instagram: https://www.instagram.com/centrumsztukitancacst/

Program Warszawskich Dni Różnorodności:
https://www.facebook.com/WarszawskieDniRoznorodnosci/posts/349484792431902

Najlepsze filmy na kanapowego lenia
Top Gun od dziś w kinach
Piękno opuszczonych scenografii filmów...porno