Global Water Dances - pokaz plenerowy

Global Water Dances - pokaz plenerowy

Start: 15 czerwca 2019  14:00
Koniec: 16 czerwca 2019  19:00
Wstęp wolny
Obojętność. Global Water Dances Warszawa 2019. Pokaz plenerowy 15.06.2019 od godz. 14:00.

Obojętność. Global Water Dances Warszawa 2019

Warsztat: 9 - 14 czerwca w godzinach 9.00 - 13.00
w Mazowieckim Instytucie Kultury, ul. Elektoralna 12, Warszawa
(siedziba Centrum Sztuki Tańca w Warszawie)

Pokaz plenerowy 15 czerwca w godzinach 14.00 - 19.00

Zapraszamy do udziału w warsztatach i pokazie plenerowym międzynarodowego chóru tanecznego Global Water Dances, który jest imprezą poświęconą ograniczonym zasobom wody pitnej na Ziemi. Podczas 20 godzin warsztatów poznamy gamę ćwiczeń pochodzących z Bartenieff Fundamentals, bazujących na temacie wody, będącej głównym składnikiem naszego ciała i środowiska. Rozgrzewka, obejmująca każdego dnia różne tematy ruchowe, przechodzić będzie w strukturalną improwizację na bazie metod Rudolfa Labana. W zależności od umiejętności, proponowane będą rozwiązania techniczne Laban Based Modern Dance, łączone ze swobodną tematyczną improwizacją. Indywidualną praktykę integrować będziemy następnie w grupowe doświadczanie ruchu, w procesie tworzenia chóru ruchowego.

W pierwszej kolejności rozgrzejemy swoją kinesferę, a następnie nauczymy się choreografii globalnej, którą 15 czerwca tańczyć będzie kilka tysięcy ludzi w 172 miejscach na całym świecie. Następnie praktykować będziemy tworzenie ludzkiej ławicy w czasie rzeczywistym, która jest dla każdego uczestnika wyjątkowym doświadczeniem grupowego tworzenia i przetwarzania ruchu, uważności przestrzennej i świadomości zespołowej. W pokazie plenerowym ławicę tańczyć będziemy do muzyki improwizowanej przez zespół Rafała Smolińskiego i Tadeusza Sudnika.

Tytułowa Obojętność, według wiersza Marty Kaweckiej, odnosi się do naszej obojętności na problem dostępu do czystej wody pitnej na świecie i wpisuje się w nurt Ecological Art.

Prowadząca warsztaty, choreografka: Iwona Wojnicka
www.iwonawo.com
Pasjonatka chórów ruchowych. W 2011 roku brała udział w pierwszej edycji Global Water Dances w Hadze. Wkrótce rozpoczęła kurs Laban/Bartenieff Movement Studies w Berlinie, gdzie uczyła się zasad tworzenia ławicy. Od tego czasu regularnie bierze udział w międzynarodowych chórach, tworząc ławice w różnych składach. Tegoroczna edycja to jej czwarty raz w roli choreografki wydarzenia. Więcej na temat biografii tanecznej Iwony można przeczytać na jej stronie internetowej.


Warsztaty są bezpłatne
Zapisy: joanna.formatzero@gmail.com

Więcej na temat spektaklu plenerowego Obojętność 2017 na stronie http://globalwaterdances.org/zielona-gora-warsaw/.

Projekt jest afiliowany przez Laban Institute of Movement Studies z Nowego Jorku i finansowany przez Eurolab, Berlin.

Patronat medialny nad Global Water Dances Poland objął Kwartalnik TANIEC.

Partnerzy: Centrum Sztuki Tańca w Warszawie / Mazowiecki Instytut Kultury

Najlepsze filmy na kanapowego lenia
Kultowe filmy na wielkim ekranie
Pierwszy festiwal filmów fabularnych online czyli Wiosna Filmów