Spotkanie z ekipą URBEX HISTORY

Spotkanie z ekipą URBEX HISTORY

Start: 9 listopada 2019  17:00
Koniec: 9 listopada 2019  19:00
Wstęp bezpłatny.
Ekipa Urbex History (Łukasz Dąbrowski, Konrad Niedziułka, Jakub Stankowski) 9 listopada, godz. 17:00 Empik Manufaktura, Łódź, ul. Karskiego 5

Trzech przyjaciół (Łukasz Dąbrowski, Konrad Niedziułka i Jakub Stankowski) z pasją do historii i podróżowania stworzyło na YouTubie kanał – Urbex History, który zyskał już blisko milion fanów. Odwiedzają obiekty zbudowane przez człowieka, ale obecnie opuszczone i trudno dostępne.

Wchodzą tam, gdzie inni boją się postawić stopę. Teraz napisali o tym książkę pt. „Urbex History. Wchodzimy tam, gdzie nie wolno” (Wydawnictwo Otwarte). Wszystko zaczęło się od pomysłu wyprawy do Czarnobyla. Wtedy – zafascynowani jego historią – rozpoczęli przygodę z urban exploration. Od tamtej pory wędrują m.in. po nieczynnych schronach, fabrykach, miastach widmo i kopalniach, które kiedyś tętniły życiem, teraz straszą, a nawet grożą zawaleniem. Eksploratorzy szperają w historii tych obiektów, szukają śladów ich dawnej świetności. W książce można znaleźć ogromną dawkę wiedzy, adrenaliny, przygód... i humoru. A także praktyczne wskazówki, jak zacząć odkrywać to, co zapomniane.

Autorzy przekonują, że nie jest potrzebny do tego drogi sprzęt – na swoją pierwszą wyprawę wyruszyli z latarką z… gazetki „Kaczor Donald”!

"Nic się nie stało" Sławomir Latkowski
Pierwszy festiwal filmów fabularnych online czyli Wiosna Filmów
Najlepsze filmy na kanapowego lenia