Warsztaty - Stanie na rękach

Start: 22 stycznia 2021 21:15
Koniec: 5 marca 2021 21:15

Szkolenie przeznaczone dla wszystkich, którzy mają problem z prawidłowym staniem na rękach i nie potrafią znaleźć przyczyny tego stanu rzeczy. Dodatkowo warsztat to świetny sposób by zrozumieć czym jest postawa ciała i jak ważna jest ona w życiu.

Michał Sówka - fizjoterapeuta sportowy

W codziennej pracy w gabinecie zajmuję się terapią manualną z elementami integracji strukturalnej. W pracy ze sportowcami kładę szczególny nacisk na PREHAB, czyli fizjoprofilaktykę kontuzji. Dzięki odpowiedniemu testowaniu ciała sportowca , pod kątem mobilności, stabilizacji, koordynacji ruchowej i motoryki znajduje jego słabe ogniwa. Następnie dzięki odpowiedniemu doborowi treningu uzupełniającego likwiduję je zanim zamienią się w kontuzję.

Pokaże Wam praktyczne testy które pozwolą Wam znaleźć "słabe ogniwa w swoim ciele. Testy od stóp do głów , uwzględniają problemy z mobilnością, stabilizacją głęboką ( zaniedbywaną) oraz oddechem. Po znalezieniu słabych ogniw, poznacie ćwiczenia korygującę , które w prosty sposób możecie wpleść w swoje treningi. zarówno testy jak i ćwiczenia otrzymacie w formie skryptu, gdyż pamięć bywa zawodna:) 

Stanie na rękach to ćwiczenie , które obnaża kłopoty z prawidłową postawą, więc nawet jeśli Twoim celem samym w sobie nie jest osiąganie doskonałości w tym ćwiczeniu, to na szkoleniu znajdziesz coś co pozwoli Ci cieszyć się sprawnym ciałem i sylwetką. 

Zapraszam na mój moduł Michał Sówka

Paweł Wierzchoń - Trener gimnastyki sportowej, śędzia PZG, właściciel firmy Gym Solutions i autorskich zajęć Gimnastyka podstawowa poziom 0 oraz Rozciąganie sportowe. Organizator największych obozów gimnastycznych w Polsce All Stars Gymnastics Camp. 11 letnie doświadczenie w gimnastyce sportowej, Od kilku lat pracuje nad rozwojem i propagowaniem gimnastyki wśród dorosłych.

Przedstawię Wam jak powinno wyglądać przygotowanie motoryczne oraz technika i metodyka stania na rękach. 10 letnie doświadczenie i zagłębianie się w nowoczesne rozwiązania treningowe w gimnastyce sportowej pozwoliły stworzyć unikalny program nauczania stania na rękach. Dodatkowo w trakcie warsztatów omówimy ograniczenia jakie mogą wystapić w trakcie nauki stania na rękach i jak walczyć z nimi. 

Program szkolenia 

Sobota start 10:00 moduł poprowadzi fizjoterapeuta Michał Sówka

1. Wstęp, videoanaliza stania na rękach "przed" 1 godz. 
2. Teoria - prawidłowe stanie na rękach - biomechanika 1 godz. 
3. Testy i ćwiczenia staw skokowy , kolano 1 godz.
4. Testy i ćwiczenia biodro, miednica 1 godz

5 przerwa 30 min - ok 14.00 

6 Testy i ćwiczenia tułów , kręgosłup 1 godz
7 testy i ćwiczenia obręcz barkowa , nadgarstek 1 godz
8 Warsztaty : "indywidualna likwidacja słabych ogniw- każdy uczestnik wykona ćwiczenia krygujące Swoich własnych słabych ogniw 1 godz

Niedziela start 10:00 moduł poprowadzi Trener Paweł Wierzchoń

1. Wykład Wstęp do stania na rękach - analiza sylwetki w staniu na rękach - 1 godz
2. Ćwiczenia Mobilizacja obręczy barkowej i rozgrzewka - 30 minut
3. Rozciąganie obreczy barkowej - 30 minut
4. Przygotowanie motoryczne pod kątem stania na rękach - 30 minut
5. Technika wykonania i metodyka stania na rękach - 1 godz
- Progresja
6. Doskonalenie stania na rękach - 30 minut 

 

UWAGA ! 

LIMIT MIEJSC NA WARSZTATY - 15 miejsc

Zapisy przez Evenea:
https://evenea.pl/event/stanienarekach/

Najlepsze filmy młodzieżowe na Netflix?
"Każdy ma swoje lato" wzruszająca opowieść o odkrywaniu siebie
Aurora Films PRZEGLĄD z okazji 10tych urodzin