Puenty Monodram baletowy

Start: 17 czerwca 2021 20:00
Koniec: 17 czerwca 2021 21:30
65 PLN
Opowieść o miłości do baletu. Miłości wymagającej, której nikt i nic nie było w stanie zabić.

Puenty – twarde baletki, używane w balecie, przeznaczone do tańca klasycznego lub ostatnio używane w tańcu współczesnym. Tancerki tańcząc stoją na samych czubkach palców, czyli wchodzą na puenty. Artystka wchodząca na puenty ma stwarzać wrażenie lekkości i unoszenia się w powietrzu.


Puenty to opowieść o miłości do baletu. Miłości trudnej, wymagającej, której nikt i nic nie było w stanie zabić. Historia o długiej i trudnej drodze od pierwszych pas w szkole baletowej do momentu, w którym "brzydkie kaczątko" przemienia się w "majestatycznego łabędzia."

A nasza opowieść zaczyna się tak: "Tata dostał od jednego ze swoich klientów podwójne zaproszenie na Jezioro Łabędzie. Ale nie chciał iść. Wolał siedzieć w domu nad jakimiś dokumentami. Więc to ja poszłam z mamą żeby drugi bilet się nie zmarnował. Też nie za bardzo chciało mi się iść. Fakt, chodziłam wtedy na zajęcia taneczne w domu kultury, ale moim życiem był hip hop. joł, joł! Wcale nie miałam ochoty oglądać jakichś staromodnych podrygów. Ale mama obiecała lody po przedstawieniu..."

Autor tekstu: Sławomir Kowalski Wykonanie: Natalia Maria Wojciechowska Reżyseria, dramaturgia i scenografia: Sylwester Biraga Choreografia: Natalia Maria Wojciechowska i Sylwester Biraga Foto: Piotr Leczkowski Plakat: Kamil Rekosz Obsługa techniczna: Eligiusz Baranowski
Prapremiera 23, 24 lipca 2020

Działalność Teatru Druga Strefa współfinansuje Urząd m. st. Warszaw

Najlepsze filmy młodzieżowe na Netflix?
"Każdy ma swoje lato" wzruszająca opowieść o odkrywaniu siebie
Aurora Films PRZEGLĄD z okazji 10tych urodzin