Międzynarodowy Dzień Sztuki

Międzynarodowy Dzień Sztuki

Start: 15 kwietnia 2016 20:00
Koniec: 15 kwietnia 2016 23:00
free

15 kwietnia to dzień urodzin Leonarda da Vinci - wszechstronnie uzdolnionego artysty, renesansowego arcymistrza. To właśnie ta symboliczna data została ustanowiona w 2011 roku z inicjatywy International Association of Art Światowym Dniem Sztuki.

Już w najbliższy piątek w Na Lato pod mecenatem Hennessy celebrować będziemy Międzynarodowy Dzień Sztuki, urodziny mistrza Leonardo, a także sztukę w wydaniu jego potomków.

W ten szczególny wieczór naszym Gościem będzie Agnieszka Diesing – młoda inspirowana przez środowisko naturalne ilustratorka, absolwentka warszawskiej ASP. Artystka posługująca się niezwykle wymagającymi narzędziami - piórem i cienkopisami.

Na wystawie prezentować będzie ilustracje przygotowane dla różnych celów. Będzie to zarówno pokaz osobistej kolekcji prac, jak również prezentacja ilustracji jako sztuki użytkowej, bowiem jej prace często powstają na zamówienie innych artystów - stanowią okładki wydań muzycznych, są elementem plakatów patronujących różnym wydarzeniom, a nawet printów odzieży.

Przy celebracji sztuki nie zabraknie również najlepszej jakości trunków.

Hennessy jest pomostem między kulturą i sztuką oraz między tym, co było i tym, co będzie. Inspirowani ideą przekazywania doświadczeń z pokolenia na pokolenie, celebrujemy miejską kulturę i współczesną sztukę, poprzez aktywne wspieranie talentów oraz tych, którzy sięgają poza horyzont.
NEVER STOP NEVER SETTLE

Eviva l'arte!

DJ : Dudekk (deyna) & Brzozowski (bshosa)

START : 22.00
TAX : FREE
NA LATO Day & Night
Rozbrat 44a

Najlepsze filmy na kanapowego lenia
Top Gun od dziś w kinach
Piękno opuszczonych scenografii filmów...porno