Patchlab to międzynarodowe wydarzenie, które łączy interdyscyplinarną twórczość cyfrową tworzoną na pograniczu humanistyki, nowych technologii i kreatywnego programowania. 5. edycja festiwalu skupia się na relacji człowiek-maszyna, szczególnie tej istniejącej w nowej przestrzeni wirtualnej rzeczywistości (VR), a także zagadnieniu prywatności i bezpieczeństwa w sieci.

Podczas festiwalu będzie można zobaczyć wystawę instalacji interaktywnych i prac tworzonych w wirtualnej rzeczywistości w Galerii Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki i Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, interdyscyplinarny projekt sceniczny, doświadczyć audiowizualnych performanców i live-actów oraz wziąć udział w warsztatach i międzynarodowej konferencji współorganizowanej z ASP w Krakowie.

W programie festiwalu również pokaz animacji nagrodzonych podczas madryckiego przeglądu eksperymentalnych form audiowizualnych MADATAC.

Całość zwieńczą AV NOCE z selekcją polskich i berlińskich producentów muzyki elektronicznej i wizualizacjami tworzonymi na żywo przez czołówkę VJi z Węgier, Austrii, UK.

www: patchlab.pl

fb: www.facebook.com/patchlabfestival