W pigułce XXANAXX to duet z Warszawy tworzący muzykę elektroniczną. Wszystko zaczęło się gdy Klaudia rozglądała się za odpowiednim producentem, Michał poszukiwał wokalistki o nietypowym głosie. Ich scieżki skrzyżowały się w 2012 skąd nie było już powrotu. Od pierwszych chwil w studio wiedzieli, że chcą razem tworzyć muzykę.


Pierwszy singiel zatytułowany Disappear ujrzał światło dzienne w grudniu 2012 roku. W sierpniu 2013 nakładem U Know Me Records ukazała się debiutancka EP’ka zespołu, z której znamy także utwory Broken Hope czy Got U Under.


Zespół wystąpił na licznych koncertach i festiwalach m.in Open’er Festival, Audioriver, Tatarak, Selektor, Malta Festival czy też The Great Escape.
Portal Brand New Anthem nagrodził duet XXANAXX tytułem Debiut Roku 2013. Zespół był nominowany w wielu plebiscytach za 2013 rok jako debiut oraz odkrycie roku. Portal Muno.pl przyznał duetowi za 2014 rok nagrodę Zespół Roku.


Ich pierwszy album Triangles, który był jednym z najbardziej oczekiwanych debiutów roku, ukazał się w maju 2014 r. nakładem Warner Music Polska. Płyta została bardzo dobrze przyjęta przez media, fanów oraz polskich jak i zagranicznych artystów.
Obecnie zespół od ponad roku owocnie koncertuje po Polsce jak i Europie, a utwory takie jak Stay, Story czy Give U The World na stałe zagościły w radioodbiornikach.

 

 

Chcecie wygrać bilety? Proszę bardzo!

Mamy dla Was aż trzy podwójne wejściówki!

Kiedy? 10 grudnia 2015, godzina 19:00
Gdzie? Warszawski Klub Stodoła


Wystarczy, że napiszecie w komentarzu pod artykułem na stronie, w jakim mieście powstał zespół XXANAXX. Oznaczcie także używając symbolu @ osobę, którą zabierzecie ze sobą na koncert:)

Nie zaszkodzi także polajkowanie fanpage'a Mówią Na Mieście i Klubu Stodoła ;)

Zwycięzców poinformujemy również w komentarzach na dole. Rozwiązanie konkursu w mikoajkową niedzielę, 6 grudnia o 18:00.


Powodzenia!