Nazwa projektu T'ien Lai oznacza markę papierosów palonych przez głównego bohatera powieści Philipa K. Dicka – w wolnym tłumaczeniu z języka japońskiego znaczy „niebiańska muzyka”.
 

 

„T’ien Lai to masy pogłosów, szumów radiowych i lawiny dronów, z których wyła­ni­ają się rytmy, har­monie, a cza­sem i piosenki. T’ien Lai to miejskie demony, których wybryki mają zaburzać ustalone hier­ar­chie i porządki społeczne, poli­ty­czne i eko­nom­iczne.“ — mówią o sobie T’ien Lai.

Projekt powstał 2012 r. z inic­jatywy Łukasza Jędrze­jczaka (So Slow, Alameda 5) i Kuby Ziołka (Stara Rzeka, Innercity Ensem­ble) jako wynik poszuki­wań nowych for­muł medy­ta­cyjnej muzyki elek­tron­icznej i elektro-akustycznej. Debi­u­tancki album „Da’at“ wydany przez Mono­type Records w 2013 charak­tery­zował się brzmie­niem starych PRL-owskich radiood­biorników

Śnieżka przetwor­zonych przez efekty gitarowe i nałożonych na pętle syn­teza­torowe. Zwieńcze­niem tych przygód były dobrze przyjęte kon­certy na fes­ti­walu Unsound w Krakowie (2012) i Stre­fie Mono­type w Warsza­wie (2014).

4 grudnia 2015 odbędzie się pierwszy koncert promujący nową płytę pt. RHTHM.

Z tej właśnie okazji mamy dla Was do wygrania 2 podwójne wejściówki na koncert w Cafe Kulturalnej, który odbędzie się w piątek o godzinie 21:30.

Co zrobić aby wygrać konkurs?
Wystarczy odpowiedzieć w komentarzu pod artykułem na pytanie: Jak bardzo w skali od 1 do 10 czekasz na piątek? :D
Oznaczcie także w komentarzu osobę, z którą chcecie spędzić ten piątkowy wieczór.

Mamy nadzieję, że lubicie nasz fejsbukowy fanpage Mówią na Mieście oraz Cafe Kulturalna! ;)


Wyniki podamy już jutro, również na dole w komentarzu, 3 grudnia, o godzinie 16:00.

Trzymamy kciuki i już się nie możemy doczekać piątku!
 

autor plakatu: Łukasz Rychlicki