Na szczęście nie musi tego ukrywać – kochamy jeść. Z nieukrywaną radością zdecydowaliśmy się na testowanie różnych restauracji, tym razem wegetariańskich i wegańskich, aby z dziennikarską rzetelnością przedstawić Wam (naszym zdaniem) 5 tych najlepszych. Jesteście gotowi?

Veg Deli

Bardzo żałujemy, że nie ma już lata. Na siedzenie w naszym ukochanym ogródku w Veg Deli musimy jeszcze poczekać, ale na szczęście Tacos z fasolą zawsze na nas czeka. Do zestawu dobieramy pyszną herbatę, na deser crème brulee z nerkowców, a nasz dzień od razu staje się jeszcze piękniejszy.

Adres: Radna 14

vege warszawa VEG DELI

 

Falafel Bejrut

Falafel Bejrut jest jednym z naszych ukochanych miejsc na mapie Warszawy. Pyszne falafelki i hummus w połączeniu z frytkami zawładnęły naszym sercem już dawno. Do tego dokładamy wspaniałą obsługę i fantastycznego właściciela, przez których nie chcemy wychodzić z restauracji!

Adres: Nowolipki 15 i Moliera 8

falafel bejrut warszawa

 

Lokal Vegan Bistro

Chyba nigdy nie jedliśmy tak pysznego mielonego-kalafiorowego. W zestawie z buraczkami, dynią i kompotem przenieśliśmy się do czasów dzieciństwa, w których niestety nikt nam nie robił mielonego z kalafiora. Na pewno niedługo wrócimy, szykujcie dla nas schabowego!

Adres: Krucza 23/3

 

Tel Aviv Food & Wine

To jedna z pierwszych wegetariańskich restauracji w Warszawie. Może właśnie dlatego mamy do niej ogromny sentyment, a może to ze względu na najlepsze śniadania w mieście? Już sami nie wiemy, ale na samą myśl o Szakszuce z ukochaną dynią i szałwią leci nam ślinka.

Adres: Poznańska 11

tel aviv food warszawa

 

Krowarzywa

Krowarzywa mają najlepsze wege burgery! Wersja z kaszą, tofu, warzywami czy cieciorką, kochamy je wszystkie! Polecamy je z całego gastronomicznego serca. Zawsze, gdy mamy ochotę na burgera z sałatką colesław to idziemy na Marszałkowską, a później do Łazienek na spacer, żeby spalić trochę kalorii.

Adres: Marszałkowska 27/35 i Hoża 29/31

vege warszawa