Wyobraź sobie, że w drodze po zakupy wszystkie sklepy nagle zapadają się pod ziemię. Otacza Cię las, stoisz oko w oko z dziką zwierzyną. Na szczęście w ręku dzierżysz dzidę, masz jedno podejście. Trafisz? :)

Bez obaw, w najbliższą sobotę nie wybieramy się na polowanie, natomiast na zajęcia podczas, których skupimy się na celności i chwycie!

„Przez ruch do natury” to cykl otwartych treningów terenowych organiozwanych przez zajawkowiczów z W GRUNCIE RZECZY.

KIEDY I GDZIE?
Zbiórka o 12:00 przy Pomniku Tysiąclecia Jazdy Polskiej na Polu Mokotowskim (wejście od strony Metro Politechnika).

Zapominamy o maszynach i klimatyzowanych siłowniach, aby wrócić do korzeni ruchu, rozwijającego silne i sprawne ciało.

Praktyka ruchu naturalnego to z jednej strony swoboda i eksplorowanie przez zabawę i interakcję z drugim człowiekiem. Z drugiej strony to świadomość zasad, kontrola i powtarzalność. To zdrowy ruch, którego potrzebuje twoje ciało, bo pomaga odzyskać kontakt z naturą i z samym sobą.

CZEGO SIĘ NAUCZYSZ?
• Zbudujesz funkcjonalną, przydatną w życiu – siłę i zyskasz kontrolę nad własnym ciałem. Wzmocnisz mięśnie, stawy i ścięgna, dzięki narzędziom stosowanym w gimnastyce.
• Odkryjesz nowe zakresy ruchu i poznasz sposoby na kształtowanie mobilności.
• Utrwalisz zdrowe nawyki i wzorce ruchowe.
• Dzięki różnym formom pracy i interakcji z drugim człowiekiem, wzmocnisz więzi międzyludzkie i nauczysz się najbardziej uniwersalnego języka – ruchu.
• Rozwiniesz między innymi siłę, gibkość, wytrzymałość, koordynację, zwinność, celność i równowagę.
• Nauczysz się jak radzić sobie z podnoszeniem, przenoszeniem, rzucaniem i łapaniem prostych narzędzi i ludzi w różnych (czasem nieprzewidywalnych) okolicznościach.
• Nauczysz się poruszać w skrajnych warunkach – blisko ziemi, a także wysoko - wspinania i przemieszczania się po drzewach. 
• Poznasz sposoby kreatywnego ruchu na co dzień.
• Zdobędziesz najcenniejszą wiedzę – o sobie samym. Nauczysz się jak słuchać, czego potrzebuje twoje ciało i reagować na sygnały, które ci wysyła.

JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ?
Zabierz wodę i wygodny strój.
Zajęcia są bezpłatne. 
Trwają 1,5 godziny. 
Zajęcia mają otwarty charakter. Poradzisz sobie niezależnie od płci, wieku i zaawansowania. Na warsztatach jest minimum 2 instruktorów, którzy w przypadku ćwiczeń wymagających pod względem techniki i kontroli - pomogą wybrać dobrą dla ciebie wersję.

Jeżeli interesuje cię idea zajęć, masz jakieś pytania, albo chcesz żeby zorganizowali zajęcia w twojej okolicy, napisz do nich – wgruncieruchu@gmail.com 

Sprawdź, jakie możliwości daje ci twoje ciało i otoczenie – drzewa, schody, poręcze, ławki. Biegaj, skacz, pływaj, tańcz, wspinaj się i bujaj na gałęziach, baw się ruchem!

Wyjdź poza schematy!