Zwycięska suknia urzekła jurorów i publiczność niebanalnym ujęciem tematu przewodniego, czyli soczystych barw brzoskwiń i truskawek. Gala finałowa konkursu odbyła się 1 grudnia w Warszawie. 

 

 

Pokaz kreacji stworzonych w ramach kategorii Inspiracje Carlo Rossi, był jednym z najważniejszych punktów tegorocznej gali konkursu New Look Design Refresh. Wybrana przez jurorów ósemka finalistów, zaprezentowała projekty inspirowane owocowymi smakami Carlo Rossi Refresh, nowych wariantów najpopularniejszej marki wina w Polsce. 

Zwycięski projekt sukni w kategorii Inspiracje Carlo Rossi, zachwycił jurorów spektakularnym, kobiecym krojem, lekkością i subtelnością, w połączeniu z soczystym kolorem brzoskwini. Autorem projektu sukni jest Maciej Domański, który zdobył wyjątkowe nagrody za pracę włożoną w stworzenie niebanalnej kreacji. Razem ze zwycięzcami innych kategorii konkursowych wyjedzie na inspirujący weekend do centrum światowej mody – Rzymu. Otrzyma także nagrodę pieniężną na uszycie autorskiej kolekcji, którą zaprezentuje podczas Warsaw Fashion Street 2017, jednego z najbardziej prestiżowych wydarzeń modowych w Polsce.

New Look Design to odbywający się od wielu lat konkurs dla projektantów mody. Organizowany przez Dorotę Wróblewską, znaną osobowość polskiej branży mody. Konkurs promuje najbardziej utalentowanych, młodych projektantów. Tegoroczna edycja rozwinięta była dodatkowo o dwie nowe kategorie: „art” oraz „Inspiracje” związaną bezpośrednio z marką Carlo Rossi. W jej ramach młodzi adepci sztuki projektowania stworzyli kreacje inspirowane nowymi smakami Carlo Rossi Refresh. Jednocześnie, gala New Look Design 2016, która odbyła się 1 grudnia w Warszawie, była oficjalną premierą smaków Carlo Rossi Refresh.