Nie jesteśmy statystycznymi Polakami, kochamy czytać. Kryminały, sensację, fantastykę, książki historyczne, romanse – wszystko! Specjalnie dla Ciebie, nasz drogi czytelniku przejrzeliśmy nowości i bestsellery na rynku wydawniczym, aby pomóc Ci w tym trudnym, przedświątecznym okresie.

1. Nowy Harry Potter

Właściwie to Harry Potter x3. W ostatnim czasie wydano aż trzy tytuły, co dla fanów (w tym dla redakcji) jest lepszym prezentem niż kosz czekolad i wina w jednym. Oczywiście czytaliśmy wszystkie i każdą z nich polecamy, chyba nie potrafimy wybrać ulubionej. Wiesz co jest najlepsze w tych książkach? Są idealne dla dorosłych, nastolatków i dzieci, więc cała rodzina może z nich czerpać przyjemność.
- Fantastyczne zwierzęta. Galeria Postaci
- Fantastyczne zwierzęta. Magiczny przewodnik po filmie
- Harry Potter i przeklęte dziecko

 

2. Miłość za wszelką cenę, Louisa Reid

Thriller psychologiczny, który na pewno wciągnie i zostanie pochłonięty w 3 dni pomimo 464 stron. Audrey razem z rodziną przenosi się do większego miasta. A obok mieszka Leo… Brzmi ciekawie, prawda? Polecamy my, redakcja.

 

3. Dopóki życie trwa. Nowy sekretny dziennik Hendrika Groena, lat 85. Hendrik Groen

To już druga część dziennika „Małe eksperymenty ze szczęściem", który został przetłumaczony na ponad 20 języków. Robi wrażenie, prawda? 31 grudnia 2014 r. Hendrik Groen, który na rok odłożył prowadzenie dziennika, postanawia do niego wrócić. Zgodnie ze statystykami szansa na to, że dożyje końca 2015 r., jest jak jeden do pięciu. To dużo czy mało? Przekonaj się!

 

4. Małe życie, Yanagihara Hanya

To zachwycająca powieść o przyjaźni poddanej ciężkiej próbie. Czterech przyjaciół, ich wybory, relacje, dojrzewanie, sukcesy, wybory... To również opowieść o jednym z najbardziej fascynujących miast świata – Nowym Jorku – który jest piątym, równorzędnym bohaterem książki. Uwaga – książka ma 800 stron, więc jest tylko dla twardych czytelników.

 

5. Zabójca z sąsiedztwa, Alex Marwood

Znasz „Dziewczyny, które zabiły Chloe"? Ich autorka powraca z nową powieścią, Zabójca z sąsiedztwa. Akcja rozgrywa się w Londynie, w bloku przy Beulah Grove 23. To miejsce, w którym sąsiedzi się nie znają. Unikają kontaktu wzrokowego. Jednak wśród szóstki lokatorów jest morderca. Kto będzie następną ofiarą? Kochamy kryminały, a ten bardzo polecamy.

 

6. W przyszłym roku w Jerozolimie, Julia Navarro

Ambitna i aktualna, taka właśnie jest książka Julii Navarro. Wypędzona żydowska rodzina wyruszyła w podróż do Ziemi Obiecanej. Dwóch mężczyzn, Araba, Ahmeda Ziada i Żyda, Samuela Zuckera, połączyły tam więzy przyjaźni ponad religijnymi i politycznymi podziałami. Bardzo polecamy!

 

7. Seria książek Agaty Christie

Wszystkie, ale to wszystkie są wspaniałe. To chyba ulubione książki redakcji „na dobranoc”. Zbrodnie z klasą, nieoczekiwane przebiegi akcji, genialny Herkules Poirot. Zabójstwo Rogera Ackroyda przeszło do historii światowej literatury bo właśnie przez tą powieść autorka została wyrzucona z klubu detektywów. Ciekawe dlaczego, prawda? Agatha Christie to zawsze dobry wybór – na prezent dla kogoś, ale też dla siebie.

Seria książek Agaty Christie

 

8. Przewodnik po warszawskich blokowiskach, Jarosław Trybuś

To idealna książka dla miłośników Warszawy, varsavianistów, architektów i kulturoznawców. Jest nasycona informacjami i ciekawostkami historycznymi, posiada ogrom zdjęć i mapy. My byliśmy nią zachwyceni!

Przewodnik po warszawskich blokowiskach, Jarosław Trybuś

 

9. Hygge, Duńska sztuka szczęścia, Tourell Soderberg Marie

Świeżo po premierze, ale już podbiła nasze serca. Hu-ge, czyli chwile szczęścia. Wszyscy instynktownie rozpoznajemy uczucie hygge. Pojawia się, kiedy przybierasz ulubioną pozycję na kanapie z ciekawą książką albo jesz pyszny posiłek z cudownymi przyjaciółmi. Hygge można znaleźć wszędzie, tylko trzeba umieć je znaleźć. Podaruj tą książkę najbliższej osobie, a na pewno oboje poczujecie Hygge.

 Hygge, Duńska sztuka szczęścia, Tourell Soderberg Marie

 

10. Książki z serii Szkolne Szaleństwa

Nie zapominajmy o najmłodszych. Książki to wspaniały prezent dla dzieci, a te z serii Szkolne Szaleństwa są zabawne i mają świetnie ilustracje. Poza tym książki dla dzieci to wspaniała zabawa dla całej rodziny, redakcja ma i poleca.

Książki z serii Szkolne Szaleństwa