Niezwykła i magiczna Cassandra Wilson na jedynym koncercie w Polsce!

Laureatka dwóch nagród Grammy, ceniona i uwielbiana na całym świecie wokalistka Cassandra Wilson wystąpi 4 listopada w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu na jedynym koncercie w Polsce.

Program koncertu zdominuje repertuar z albumu „Coming Forth By Day”, który ukazał się 7 kwietnia, dokładnie w setną rocznicę urodzin legendarnej Billie Holiday. Płytą „Coming Forth By Day”, Cassandra Wilson złożyła hołd dla piękna, mocy i geniuszu Billie Holiday. W efekcie pracy z Nickiem Launaya’em, producentem odpowiedzialnym m.in. za brzmienie Public Image Ltd., Kate Bush, Talking Heads, czy ostatnich  albumów Nicka Cave’ & The Bad Seeds i Arcade Fire, powstały piosenki niezwykłe, potwierdzające klasę Cassandry i jej nieustanne dążenie do oryginalności. Nie chciała zaśpiewać piosenek Billie Holiday po prostu w swoim stylu, tak jak to zwykle robią jazzmani. Sięgnęła po psychodeliczne aranżacje, sekcję rytmiczną Nicka Cave'a, old-schoolowe, przestrzenne brzmienie gitar, a magiczny nastrój nadały utworom smyczki Van Dyke’a. „Coming Forth By Day” to odważna duża produkcja, wychodząca poza granice jazzu, a dla wielu recenzentów (np. brytyjski The Guardian) najlepsza płyta artystki od 16 lat. Zawarta na niej muzyka jest poruszająca, wnikająca w głąb duszy, a przy tym autentyczna. Tego też możemy oczekiwać podczas koncertu w Zabrzu. Jak podkreśla organizator, będzie to zupełnie nowe doświadczenie dla słuchaczy, zarówno tych, którzy znają Cassandrę Wilson, jak i dla tych, którzy dopiero ją odkryją.

Bilety w cenie 139 zł., 189 zł., 239 zł. do nabycia w sieci Ticketpro Polska (http://www.ticketpro.pl/jnp/muzyka/1668198-cassandra-wilson.html)

Dom Muzyki i Tańca, Zabrze

04.11.2015, godz. 20:00