Filmem  „Powidoki”, ostatnim dziełem Andrzeja Wajdy, rozpoczeliśmy roczny przegląd dorobku wielkiego artysty, który na długie lata zawładnął naszą wyobraźnią.

Tym przeglądem organizatorzy chcą przypomnieć, że od kilkudziesięciu lat przemawiał do nas językiem filmu, który stanowił symbiozę niezrównanego artyzmu, romantycznego uniesienia, głębokiej refleksji nad mitami naszej świadomości narodowej i zaangażowania w sprawy społeczne.

Zabierał głos w sprawach ważnych dla nas Polaków, nie zawsze zgodnie z oczekiwaniami większości, często pod prąd, ale zawsze z wewnętrznym przekonaniem, że służy prawdzie. Będzie to również  szczególna okazja, by w skondensowanej formie, w ciągu jednego roku, zderzyć się z dorobkiem reżysera obejmującym kilkadziesiąt lat Jego życia, w czasie których świat wokół nas zmienił się nie do poznania. Ciekawe, co w naszym odbiorze uległo zmianie, a co potwierdza pierwotne wrażenia i doznania. Skorzystajmy z tej okazji.

Będziemy spotykać się w każdą niedzielę o godz. 16 w Kinie „Elektronik” (ul. Gen. Zajączka 7). Zaczynamy 22 stycznia filmem „Powidoki”, a potem kolejno: 5 lutego – Pokolenie, 12 lutego – Kanał, 19 lutego – Popiół i diament, 26 lutego – Lotna. Listę pokazów marcowych podamy niebawem.  

Warto w tym miejscu wspomnieć, że twórca od 1974 roku mieszkał na Żoliborzu i czynnie uczestniczył w wydarzeniach organizowanych w kinie Elektronik.

Wstęp wolny :) Obowiązuje odbiór wejściówek w kasie kina (czynna codziennie od godz. 16:00). Brak możliwości rezerwacji miejsc.

 

 

 

andrzej wajda powidoki