Legia TENNIS SCHOOLS to treningi tenisa dla zawodników poniżej 10 roku życia, na których wielkość kortu i siatki, rodzaj piłek (a dokładnie wysokość na jaką się odbijają) oraz długość rakiet dostosowana jest do wieku oraz umiejętności zawodnika. W praktyce, dzieci grają mniejszymi rakietami, na małych siatkach oraz zmniejszonym korcie, po to aby gra i nauka była dla nich łatwiejsza i atrakcyjniejsza. Dzięki temu już 3-latki mogą rozpocząć swoją przygodę z tenisem!

O tym jak wyglądają treningi i co zrobić, aby zapisać swoje dziecko do Legia Tennis Schools opowie koordynatorka projektu Joanna Szymczyk.

Treningi Legia Tennis Schools w Akademii Tenisowej Legii Warszawa przeprowadzane są według autorskiego programu szkolenia. Podczas godzinnego treningu, dzieci nie tylko poznają podstawowe uderzenia na korcie, takie jak forehand i backhand, ale i wszechstronnie się rozwijają, trenując przy tym takie umiejętności, jak koordynacja, czy szybkość – tłumaczy Joanna Szymczyk. Dzieci trenują w małych 4-6 osobowych grupach, prowadzonych przez wykwalifikowaną do pracy z dziećmi kadrę trenerską. Trening rozpoczyna zawsze rutynowa rozgrzewka. Po niej następuję część techniczna, w czasie której zawodnicy poznają i szkolą elementy techniczne, takie jak forehand czy backhand. Pod koniec treningu organizowane są rozegrania punktowe, podczas których dzieci mają okazję do pierwszej rywalizacji na korcie. Wszystkie ćwiczenia organizowane są w formie zabaw, tak aby przyswajanie umiejętności było dla młodych adeptów jak najatrakcyjniejsze – wyjaśnia koordynatorka projektu. 

A dlaczego właśnie Legia Tennis Schools? Odpowiedź jest prosta. Zgodnie z opublikowanym przez Polski Związek Tenisowy końcowym rankingiem konkursu "KLUB ROKU TENIS 10" oraz generalną klasyfikacją zawartą w raporcie PZT, Klub Tenisowy Legia Warszawa ponownie okazał się najlepszym klubem w Polsce (2015 oraz 2016 roku). Na ten sukces składa się wiele czynników i by dostać takie wyróżnienie nie wystarczy być tylko dobrze funkcjonującym klubem i prowadzić szkolenie najmłodszych zawodników. Należy spełnić wiele kryteriów oraz w należyty sposób je udokumentować. Według sporządzonego rankingu nasz klub zdecydowanie wyróżnia się na tle innych klubów w Polsce począwszy od ilości licencjonowanych Trenerów Tenisa po ilość zawodników z wyrobioną licencją zawodniczą. Na te zwycięstwo składa się także bardzo dobry występ naszej drużyny na rozgrywkach Talentiady (zwycięstwo w Radomiu), ogromna ilość imprez promujących szkolenie dla najmłodszych zawodników oraz przede wszystkim turnieje z cyklu Legia Tennis 10 Cup, które słyną z świetnej organizacji, wspaniałych nagród oraz wyjątkowej atmosfery, przyciągając zawodników z całej Polski. 

Na treningi można zapisać się w każdej chwili. Wystarczy zarejestrować się w naszym systemie: Założyć Konto Opiekuna, dodać Uczestnika Zajęć oraz wybrać preferowane dni i godziny treningów – wyjaśnia koordynatorka projektu Legia Tennis Schools. Zachęcamy także do odwiedzenia nasze strony internetowej www.tenislegia.pl, na której znajdą Państwo wszelkie niezbędne informacje na temat treningów oraz grafik zajęć. 

Na koniec należy jeszcze wspomnieć, że Akademia Tenisowa Legii Warszawa to nie tylko szkolenie najmłodszych zawodników. Prowadzimy również szkolenie dla każdej grupy wiekowej na każdym poziomie zaawansowania - dodaje Artur Bochenek Prezes Fundacji Warsaw Sports Group i menadżer Igi Świątek, która właśnie awansowała na 689 pozycję w rankingu WTA. W naszej ofercie mamy także obozy zawodnicze i rodzinne, obozy stacjonarne oraz profesjonalne zajęcia ogólnorozwojowe w ramach Akademii Treningu Motorycznego razem ze współpracy z Enel-Sportem. Warto jeszcze dodać, że stając się zawodnikiem Legii, dzieci wraz z rodzicami mają również możliwość chodzenia (bezpłatnie) na wszystkie mecze Legii odbywające się na Stadionie Legii Warszawa na Trybunę Rodzinną. 

tenis legia warszawa

To wszystko pod jednym adresem: Akademia Tenisowa Legii Warszawa ulica Myśliwiecka 4a!

Zapraszamy do kontaktu:)