Targi staroci, przeszukiwania aukcji, sprawdzanie śmietników, a to wszystko w poszukiwaniu pięknego wzornictwa. Jeśli znane jest Wam to uczucie to ta książka jest dla Was! Beata Bochińska w lekki i przyjemny sposób przedstawia jak zacząć kolekcjonować sztukę użytkową. Co? Gdzie? Jak? Jak zacząć? Gdzie szukać? Co czytać? Gdzie szukać w internecie? Na te wszystkie pytania odpowiada autorka.

„Zacznij kochać dizajn” to wspaniały przewodnik dla kolekcjonerów sztuki użytkowej. Wzbogacona o piękne zdjęcia kolekcji, szczegółowe informacje o konkretnych antykach, wpisy z bloga, prawdziwe historię prosto z aukcji, a na końcu niezwykle przydatne informacje dotyczące sztuki użytkowej (muzea, galerie sztuki, internet, sklepy). To książka, której zdecydowanie brakowało na naszym rynku.

Autorka krok po kroku przedstawia jak zacząć budować swoje kolekcje, niemal trzyma czytelnika za rękę, aby ten dokonał właściwej decyzji. Kupować pewniaki? A może prototypy? Czy serie limitowane? Na te pytania każdy nowy czy też stary wyjadacz dizajnu musi sobie odpowiedzieć, a Beata Bochińska wskazuje drogę i prowadzi nią czytelnika aż do ostatniej strony książki.

Jedna z najważniejszych rad Beaty Bochińskiej brzmi: kupuj z rozwagą. Nie bierz wszystkiego co Ci się podoba, kupuj z głową, pamiętaj też, że gdzieś będziesz musiał to przechowywać…

Rzetelna wiedza Beaty Bocheńskiej sprawiła, że książka jest tak popularna i tak rozchwytywana przez czytelników. Dlaczego? Ponieważ pokazuje drogę do prawdziwego kolekcjonowania, a także pozwala zrozumieć wartość polskiego wzornictwa przemysłowego.

Ta książka to połączenie rzetelnej wiedzy i pasji do sztyki użytkowej, której można tylko pozazdrościć.

 

Beata Bochińska ukończyła historię sztuki, w latach 2006-2012 szefowała Instytutowi Wzornictwa Przemysłowego. Autorka wielu raportów i książek poświęconych designowi. Kuratorka wystaw, jurorka konkursów projektowych, współpracuje z wieloma producentami wyposażenia wnętrz.

 

Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie podzielili się z Wami tak wspaniałą książką! Ogłaszamy konkurs, w którym do wygrania jest egzemplarz "Zacznij kochać dizajn" autorstwa Beaty Bochińskiej. Napiszcie nam dlaczego kochacie polski dizajn. Wybierzemy najciekawszą odpowiedź i nagrodzimy książką.

Konkurs trwa do 20.03.2017 r. Odpowiedzi wysyłajcie na: redakcja@mowianamiescie.pl