Doszliśmy do wniosku, że zbyt rzadko korzystamy z lokalnego dorobku kulturowego. Zwłaszcza po zmroku. Dlatego chcemy wejść w dialog z duchami z, przykrytej Placem Defilad, ulicy Wielkiej. Dziś stoi na niej skrzydło Pałacu Kultury i Nauki z Teatrem i Barem i Galerią Studio. Tyrmand pisał o tym fragmencie centrum: ”W gruncie rzeczy ulica Wielka, nawet w dobie swego rozkwitu, nie miała sobie nic z wielkości. Stanowiła zaplecze ulicy Marszałkowskiej. Mieściły się przy niej drugorzędne jadłodajnie i kawiarnie pełne zakamarków, stołów bilardowych, bukmacherów i ściszonych rozmów na tematy wyścigowych afer”. Drugorzędne jadłodajnie – od przeznaczenia nie uciekniesz.

O przedwojenny klimat zadba Pan Fogg i jego płytowe archiwum. Będzie też żywa niespodzianka muzyczna. Z górnej półki. Dlatego nie może Was zabraknąć.

Zaczynamy o 20.30. Kończymy przed świtem.
Poszukiwania warszawskich korzeni i wywoływanie duchów odbywa się dzięki wsparciu naszego partnera – Jameson Irish Whiskey

Michał Fogg – patron i współorganizator Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Retro im. Mieczysława Fogga, prowadzi wydawnictwo muzyczne Fogg Record zajmujące się propagowaniem i promocją kultury okresu dwudziestolecia międzywojennego.

Jako animator i DJ prezentuje polską muzykę rozrywkową sprzed lat na dancingach i potańcówkach, organizuje koncerty i recitale – wszystko to żeby uczyć historii i edukować muzycznie młode pokolenia a starszym pozwolić na wspomnienia. Współtwórca audycji „Wieczorek przy mikrofonie”, autor audycji „Piosenki według Michała Fogga”

Bar Studio
17 marca 2017
godzina 20:30