Mimo, że ArtBox liczy zaledwie 9 m2 jest otwarty dla wszystkich warszawiaków. Do końca roku odbywać się w nim będą cykliczne wystawy i instalacje site specific, przygotowane przez artystów wyłonionych w konkursie oraz wydarzenia kulturalne dedykowane społeczności lokalnej. Wśród zaplanowanych działań znajdą się m.in. wyjątkowe, kameralne koncerty z dziesięcioosobową widownią, pokazy filmowe, warsztaty animacyjne, gry miejskie, słuchowiska połączone z wizualizacjami i mappingiem, możliwość skorzystania z usług wolskich rzemieślników (fryzjera, fotografa, szewca, zegarmistrza, itp.) oraz spektakl. Wstęp na wszystkie wydarzenia będzie wolny.

W bezpośrednim sąsiedztwie ArtBoxu działać będzie drugi pawilon – Przestrzeń Otwarta – połączenie kawiarni i nowatorskiego lunch baru. W ramach „otwartej kuchni” autorskie menu przygotowywać będą zmieniający się co kilka tygodni restauracje i kucharze.

Otwarcie pawilonu-galerii ArtBox oraz sąsiadującego z nim pawilonu-kawiarni Przestrzeń Otwarta odbędzie się we wtorek 21 marca br. o godz. 19:00 w północno-wschodniej części Ronda Daszyńskiego.

W programie m.in. inauguracja instalacji roślinnej przygotowanej wraz ze schroniskami dla roślin, czyli samoobsługowej wymienialni roślin doniczkowych. Wymienialnia będzie działać dzięki gościom przestrzeni – każdy może przynieść, wymienić lub zabrać rośliny do swojego domu. Zachęcamy nie tylko do wymieniania się roślinami, ale także do przesyłania ich zdjęć w nowym otoczeniu. Każde zdjęcie nagrodzimy kuponem na kawę w sąsiednim pawilonie – Przestrzeni Otwartej. Będzie to jednocześnie okazja do przyjrzenia się samemu miejscu.

Podczas otwarcia ArtBoxu organizatorzy i jury prowadzić będą także konsultacje dla artystów zainteresowanych konkursem, w którym w połowie kwietnia wybranych zostanie dziesięć instalacji. Wystawy będzie można oglądać po kolei od końca kwietnia do końca grudnia.

W składzie jury konkursu znaleźli się: artysta wizualny Hubert Czerepok, Joanna Kozera i Zofia Orłowska (Pracownia Duży Pokój), Magdalena Major i Karolina Pawłowska (Studio Paper Heroes) oraz Joanna Ejsmont (Skanska Property Poland).

Zapraszamy w pierwszy dzień wiosny!