David Bowie, David Bowie died, playlista, Blackstar, 2016, news, music 2016


Space Oddity
 


Pierwsza wersja tego elektryzującego numeru została spisana, gdy David miał zaledwie 20 lat! To niepodważalny dowód jego geniuszu, piosenka nie straciła na świeżości i wciąż zaskakuje ponadczasowością.


Life On Mars?

 


Wspaniałe pianino i - według wielu krytyków muzycznych - najlepszy wokal Davida. No i ten makeup. Kameleon muzyki i swojego wizerunku!


Changes

 


Kolejny utwór stanowiący o wielkości Bowiego, a także będący deklaracją jego osobowości. Utwór prezentuje w pełnej okazałości fantastyczną skalę i unikalny głos, niepowtarzalny w historii rocka.

javascript:void(0)
Moonage Daydream

 


Utwór nagrany wcześniej do projektu Arnold Corns, stał się jednym z najlepszych numerów na płycie "Ziggy Stardust".
Jest również bardzo ważny ze względu na wprowadzenie do nowego charakteru - Ziggy Stardust.


Heroes

 

Tytuowy numer z plyty "Heroes" ozostaje jedną z najbardziej znanych piosenek Bowiego. Opowiada o parze kochanków spotykających się przy Murze Berlińskim. Album jest uważany przez krytyków za jeden z najlepszych w dyskografii muzyka, między innymi dzięki udziałowi w jego nagrywaniu gitarzysty Roberta Flippa.


Young Americans

 


Melodia zapoczątkowujaca zmianę Bowiego z  Ziggy Stardust do wizerunku Thin White Duke. Utwór jest cyniczną opowieścią o ówczesnych Stanach i atmosferze tam wówczas panującej.


Ziggy Stardust

 


Ziggy Stardust – jedno z artystycznych wcieleń Bowiego postać która powstała i została opisana na płycie The Rise and Fall of Ziggy Stardust and the Spiders from Mars. Lubimy takiego szalonego Bowiego!


Rebel, Rebel
 


Między Rolling Stonesami a punk rockiem. David Bowie śpiewający "Nie jest pewna, czy jesteś chłopcem, czy dziewczynką" i jeden z najbardziej rozpoznawalnych gitarowych riffów w historii rocka. Tej piosenki nie mogło tu zabraknąć!


Modern Love

 

O znakomitym przeboju "Modern Love" z repertuaru Davida Bowie’go przypomniał nam niedawno Noah Baumbach w fantastycznym filmie "Frances Ha". Bardzo bardzo lubimy!


Five Years

 


Wizja końca świata. Głos Bowiego przechodzący z crescendo w złowieszczy i pełen paniki wokal w kulminacji utworów sprawia, że mamy ciarki na plecach za każdym razem, gdy go słuchamy.