TEATR NA LEŻAKACH W WARSZAWIE - FINAŁ EDYCJI 2015 / WSTĘP WOLNY / WARSZAWA JEST TRENDY

W tym roku pierwszy raz "Teatr na leżakach" - projekt artystów Teatru Pijana Sypialnia, pojawił się poza Warszawą - wszędzie przyciągając tłumy i zbierając znakomite recenzje.


Wyjątkowa atmosfera i oryginalny repertuar nawiązujący do tradycji "teatrzyków ogródkowych", to wyróżniki tego pomysłu. 

6 września na Skwerze Hoovera przy Krakowskim Przedmieściu zakończenie tegorocznej edycji. Artyści zaprezentują "Wodewil Warszawski" w ramach imprezy WARSZAWA JEST TRENDY.

Więcej: www.warszawajesttrendy.um.warszawa.pl 

WYSTĄPIĄ AKTORZY, ŚPIEWACY I TANCERZE ORAZ ORKIESTRA TEATRU PIJANA SYPIALNIA

WSTĘP WOLNY

-------

Scenariusz spektaklu został skonstruowany w oparciu o komedię Feliksa Szobera „Podróż po Warszawie” z 1876 roku, jednak sporą jego część stanowią teksty własne. Artyści w komediowy sposób mieszają klimaty retro i wielkomiejski styl życia współczesnych aglomeracji. Widowisko opowiada o przybyciu z prowincji do Warszawy pewnej rodziny z zamiarem wydania córek za mąż. Na miejscu grupa chłopaków od razu wypatrzyła córki i postanowiła się nimi „zaopiekować” i oprowadzić po Warszawie. „Wodewil Warszawski”, to jednak przede wszystkim muzyka na żywo. Pojawiają się przedwojenne szlagiery wzbogacone błyskotliwą choreografią. Widowisko nawiązuje do tradycji teatrzyków ogródkowych, które były niegdyś bardzo popularnymi miejscami spędzania wolnego czasu. Widowisko zachwyci nie tylko mieszkańców stolicy, ale wszystkich tych, którzy chcą przenieść się do przedwojennych czasów, po których zostały tylko piękne melodie i pożółkłe fotografie…

SCENARIUSZ – Karolina LICHOCIŃSKA i Stanisław DEMBSKI
CHOREOGRAFIA – Mariusz ŻWIERKO / Izabela MASSALSKA
MUZYKA / PRZYGOTOWANIE WOKALNE – Daniel ZIELIŃSKI
REŻYSERIA – Stanisław DEMBSKI