Jeśli pogoda za oknem nie nastraja was optymistycznie na resztę dnia – mamy dla was pocieszającą informację! 12 kwietnia to Dzień Czekolady! Z tej okazji, przypominamy, że czekolada (oczywiście, spożywana w odpowiednich ilościach!) jest zdrowa i lubiana przez ciało i duszę.

Skąd się biorą dobre właściwości czekolady? Wszystko to zasługa wysokiej zawartości kakao bogatego w witaminy, mikroelementy i przeciwutleniacze.  Jedząc czekoladę zapobiegamy powstawaniu w organizmie stanów zapalnych mogących prowadzić do ataku serca. Czekolada jest również bogata w zdrowe tłuszcze i odpowiada za produkcję HDL, czyli tzw. dobrego choleserolu. Pomaga ona także w walce z wolnymi rodnikami, które przyspieszają proces starzenia i są przyczyną powstawania stanów zapalnych; wpływa również na obniżenie ciśnienia.
Dlaczego podczas przygotowania do egzaminów warto sięgnąć po kilka kostek? Kakao zawarte w czekoladzie podwyższa w organizmie stężenie substancji o nazwie arachidonoiloetanolamid, która jest neuroprzekaźnikiem odpowiadającym za komunikację mózgu i komórek nerwowych. To ona również odpowiedzialna za poprawę pamięci.

Czy teraz już ze spokojnym sumieniem możecie sięgnąć po kawałki czekolady?
Z okazji szczególnego dnia, Falafel Bejrut razem z Legal Cakes przygotowali dla was smaczny konkurs!
Wystarczy napisać w komentarzu pod postem z konkursem na fanpage’u Falafela Bejrut uzasadnienie, dlaczego właśnie tobie należy się pyszny wege słodycz od Legal Cakes. Wybranych zostanie 5 najciekawszych odpowiedzi – zwycięzcy do dowolnego zamówienia w Falafel Bejrut na Nowolipki 15 otrzymają słodycz wege od Legal Cakes.
Konkurs trwa do 13 kwietnia, do 18:00. Jak świętować to świętować!

Czym wyróżnia się Legal Cakes?

Legal Cakes zaczynało od domowej produkcji niskokalorycznych ciast i batonów. Teraz mają także swoją kawiarnię na Chłodnej. Można tu zjeść zdrowe śniadania, gofry, jaglankę, przepyszne ciasta i fit-desery. A cukier? Cukier dostępny jest w sklepie obok. Na pewno nie tutaj! ????


Link do fanpage Falafel Bejrut:
https://www.facebook.com/FalafelBejrutWarsaw/?fref=nf