26 sierpnia na PGE Narodowym odbędzie się wyścig Spartan Sprint. Bieg z 25 przeszkodami na dystansie 5+ km to jedyna tego typu impreza w Europie przeprowadzana na stadionie. Start pierwszej fali o godzinie 9:00.

– PGE Narodowy to wspaniały obiekt, który gościł największe imprezy – od międzynarodowych turniejów piłkarskich po koncerty muzycznych legend. Cieszę się, że Spartan Race dołączył do prestiżowego grona wydarzeń rozgrywanych w tym miejscu - mówi Piotr Staniszewski z zarządu Spartan Race Polska.

- Pokonywanie słabości, walka do końca i pozytywna energia – wartości Spartan Race są nam bliskie, dlatego już w sierpniu chcielibyśmy tutaj gościć tysiące uczestników. Wierzę, że bieg z przeszkodami na naszej arenie będzie dla nich niezapomnianym przeżyciem – dodaje Jakub Opara, prezes zarządu spółki PL.2012+, operatora PGE Narodowego.

Wyścig na stadionie to ewenement na skalę europejską. Do tej pory odbyło się raptem kilka tego typu imprez – wszystkie w USA m.in. na Fenway Park w Bostonie, Citi Field w Nowym Jorku czy AT&T Stadium w Teksasie. 

Wśród przeszkód na trasie o długości ponad 5 km na pewno znajdą się zasieki, ściany, błoto, liny oraz wiele innych. Spartan Race jest jak życie – nigdy nie wiadomo czego się spodziewać. Prawdziwa satysfakcja przychodzi za linią mety wraz z otrzymaniem medalu za ukończenie. Każdy bieg rozpoczyna fala elity, czyli zawodników i zawodniczek walczących o miejsce na podium oraz nagrody finansowe. Wśród nich znajdzie się także Andrzej Bogdał – wyczynowy uczestnik biegów przeszkodowych.

– Występ w rodzinnym mieście, w dodatku na największej arenie wielofunkcyjnej w Polsce – tego nie mogę przegapić. Przygotowania do biegu zaczynam już teraz, a publiczność zapraszam do kibicowania mi oraz innym zawodnikom. W Warszawie walka będzie trwała do ostatnich metrów – mówi Andrzej Bogdał. 

Po fali elity z przeszkodami oraz własnymi słabościami zmagać się będą kolejni uczestnicy – amatorzy oraz rekreacyjnie trenujący. O zaletach zgłoszenia się do biegu przekonuje Kasia Bigos – instruktorka fitness oraz mistrzyni Polski i Europy w pole dance.

- Każdy z nas potrzebuje czasem sprawdzenia swoich umiejętności. Dystans Spartan Sprint jest idealnym wyzwaniem dla nie tylko dla doświadczonych trenujących, którzy walczą o najlepszy czas, ale także dla tych, którzy zaczęli przygodę z aktywnością fizyczną i chcą zmierzyć się czymś nowym. Będę zachęcać moje podopieczne do wzięcia udziału w wyścigu, spalenia kilkuset kalorii i zasłużenia na weekendowy cheat meal  – mówi Kasia Bigos.

Podczas sobotniej imprezy odbędą się także dwie imprezy towarzyszące: Spartan Race Kids oraz Spartan Race Special. W pierwszej – na specjalnie przygotowanych torach z łatwiejszymi przeszkodami udział wezmą najmłodsi. Po raz drugi w Polsce zorganizowany zostanie także wyścig dla uczestników na wózkach. O możliwość taką zabiegał Krzysztof Stern, pseudonim Iron Wheels.

- Tylko Spartan Race zareagował na moją inicjatywę dotyczącą przystosowania biegów przeszkodowych dla niepełnosprawnych. Pierwszy wyścig w Krakowie dostarczył nam dużo emocji. Liczę na powtórzenie doznań na PGE Narodowym – stwierdza Krzysztof Stern.

Do uczestniczenia w Spartan Race zaprasza organizator:

- Bieg oraz przeszkody spełniają bardzo restrykcyjne wymogi narzucone przez siedzibę w USA. Wielokrotne testowanie sprawia, że uczestnicy nie muszą martwić się o swoje bezpieczeństwo podczas wyścigu i mogą skoncentrować się na wyzwaniu – zapewnia Sebastian Rabuszko z zarządu Spartan Race Polska.

Spartan Race to jeden z najstarszych i najbardziej rozwiniętych biegów przeszkodowych na świecie,
w którym rocznie bierze udział ponad milion uczestników. Sezon 2017 - zaplanowany jako rekordowy pod względem liczby wyścigów – zainaugurował wyścig w Krakowie. Przed Warszawą cykl zawita w maju do Łodzi, Trójmiasta na początku lipca oraz Krynicy w ostatni weekend lipca. Sezon zakończy wrześniowy bieg w Poznaniu.

Dystanse do przemierzenia to: Spartan Sprint, czyli 5km+ i 25 przeszkód, Spartan Super - 13km+ i 30 przeszkód oraz najbardziej wymagający, czyli Spartan Beast - 20km+ i 35 przeszkód.

Reebok Spartan Race to innowacyjny bieg przeszkodowy na światową skalę. Trzy podstawowe biegi różnią się dystansem, liczbą przeszkód i trudnością. Dystans Spartan SPRINT (5+km, 25+ przeszkód), Spartan SUPER (13+ km, 30+ przeszkód) i Spartan BEAST (20+ km , 35+ przeszkód). Trasa wyścigu usiana jest różnymi przeszkodami: błotem, drutem kolczastym, ścianami, linami i ogniem. Jeśli uczestnik pokona te 3 dystanse- zdobywa specjalny medal zwany TRIFECTA .

Organizowane są również biegi dla dzieci i młodzieży (dystans 750 m-2,5 km), Spartan Special (bieg dla osób niepełnosprawnych lub upośledzonych). Dla najbardziej wymagających oferowane jest grupowe Hurricane Heat (wyzwanie w stylu-bootcamp) oraz Ultra Beast (40+ km, 60+ przeszkód).