Zapraszamy na niezwykły, muzyczny DZIEŃ DZIECKA w Muzeum POLIN, który w tym roku towarzyszy wystawie czasowej "Szafa grająca! Żydowskie stulecie na szelaku i winylu".

Jak zawirować w tangu? Jak wyskakać fokstrota? Będziemy grać, słuchać i tańczyć. Małych majsterkowiczów zapraszamy na warsztaty twórcze, na których powstaną niespotykane instrumenty muzyczne, pobawimy się także na „silent disco” i wybębnimy nasz własny rytm radości. Nie zabraknie smacznych i zdrowych przekąsek i wielu innych niespodzianek.

W tym dniu będzie można także wziąć udział w rodzinnym spacerze po wystawie czasowej „Szafa grająca!” oraz w finałowym koncercie. 

PROGRAM: 

Piknik rodzinny w parku wokół Muzeum POLIN

W muzycznym sklepie – warsztaty plastyczne
Przy radosnych, żydowskich melodiach granych na żywo przez Kapelę Niwińskich będziemy tworzyć i konstruować proste, nietypowe instrumenty m.in. piszczałki z kory brzozowej czy drewniane kołatki.

W rytmie radości – warsztaty bębniarskie
Pod kierunkiem muzyka i performera, Ryszarda Bazarnika, stworzymy prawdziwą orkiestrę i zagramy na 12 bębnach o średnicy 1,5 metra każdy.

Cyrk magii i ściemy – warsztaty cyrkowe
W programie: żonglerka maczugami, drabina ekwilibrystyczna, rola bola, pantomima, wielkie bańki mydlane, talerzyki na kijkach i inne akrobacje.

Silent disco – zabawa taneczna do znanych, żydowskich melodii
Posłuchamy blisko 30 przebojów prezentowanych na naszej wystawie czasowej "Szafa grająca" i zatańczymy do nich.

Park linowy – muzyczny tor przeszkód
Tor przeszkód z linami i elementami muzycznymi zapewnia Pracownia Nauki i Przygody.

W świecie dźwięków i barw – warsztaty malarskie w plenerze
Urządzimy prawdziwy maraton malarski na sztalugach.

Coś na ząb – smaczne i zdrowe przekąski
Na małych łasuchów czekać będzie Żarcie na kółkach, najlepsze foodtrucki w Warszawie.

​Dodatkowe atrakcje zapewnią w tym roku Firma Meble Vox.

Koncert „W krainie bajek”, audytorium, godz. 15.00

Jerz Igor to duet piszący i wykonujący piosenki dla dzieci. Ma na koncie kilka płyt i wiele niezapomnianych koncertów. Tym razem zagra na naszej scenie razem z kilkunastoosobowym zespołem najlepszych muzyków. Na puzonie, gitarze basowej, wibrafonach, miotełkach, klarnetach, fletach i harmonii wyczarują bajkowy świat. Muzyce towarzyszyć będzie zestaw krótkometrażowych, barwnych i uczących wrażliwości animacji z programu 3. Festiwalu Filmowego Kino Dzieci.
 

Wydarzenia w budynku Muzeum POLIN

28 maja (niedziela), godz. 11:00-18:00, WSTĘP WOLNY