Poszliśmy do Centrum Floatingu by zregenerować siły i szybko pozbyć się stresu. Efekt uboczny, na który liczyliśmy to odmładzanie of course;) Floating to rodzaj kąpieli w mocno zasolonej wodzie, wprowadzenie ciała w stan nieważkości, w której mięśnie i stawy doznają przyjemnej ulgi.

 "Spokojnie" sugeruje z uśmiechem pani w recepcji. 

Każda kapsuła znajduje się w oddzielnym pomieszczeniu z łazienką zapewniając nam pełną intymność ponieważ do kapsuły najlepiej wejść zupełnie nago. W środku znaleźliśmy kosmetyki do demakijażu, szampon i płyn do kąpieli. Magiczne urządzenie po przefiltrowaniu wody czeka by wziąć nas w swoje ramiona. Wchodzimy, wybieramy opcję TOTALNA CIEMNOŚĆ. Pani sugeruje nam medytacje podczas 60 minutowej kąpieli. 

Być jak BAŃKA WSTAŃKA

To niesamowite, gdy niezależnie od wagi po chwili nie ważysz nic. Podobną historię ofertuje Morze Martwe z tą różnicą, że wokół znajdziecie tłumy turystów. Dzieje się to dzięki gęstości wody, która tak jak w Morzu Martwym jest większa od gęstości ludzkiego ciała, a co za tym idzie – siła wyporu jest większa od ciężaru ciała, co nie pozwala na utonięcie. Oczywiście tak duża gęstość tej wody spowodowana jest jej dużym zasoleniem. Wchodzimy do środka, pod nami mata grzewcza, która pilnuje temperatury wody. Dryfujesz na powierzchni słonej wody, która ma temperaturę identyczną jak Twoje ciało. Już po chwili przestajesz ją czuć i masz niezwykłe wrażenie unoszenia się w powietrzu. Nie ma obrazów, dźwięków, dotyku, grawitacji...  Każda cząsteczka ciała się rozluźnia. Twój umysł – na co dzień bombardowany milionami bodźców – „oddycha z ulgą" i udaje się na wakacje.

Gaśnie światło a w głowie próba medytacji :) Jest nam łatwo bo jesteśmy po lekturze bestsellera Mózg i serce. Magiczny Duet (Doty James R.). Wyciszamy umysł, skupiamy się na małym palcu u nogi, potem pozostałe, stopa tracą napięcie....po 20 minutach przyznajemy, ze jesteśmy rozluźnieni ;) Leżąc wchodzisz w stan umysłu charakterystyczny dla hipnozy, snu na jawie. Stan, który doświadczeni jogini osiągają po latach medytacji. Teraz można go osiągnąć w trakcie godzinnego seansu floatingu w kapsule odpływowej.

Niestety to uczucie nie potrwało długo. Szatkujący kapustę chińczycy w naszej głowie po niedługiej chwili dopingują by ruszać rękoma, przekręcać z boku na bok, pływać od ścianki do ścianki i czekać na znak końca. Robiąc wywiad z Panią z recepcji dowiedzieliśmy się, że pierwszy raz jest zapoznaniem i oswojeniem. Wychodzimy, zmywamy z siebie sól, dostajemy wodę. 

I dopiero teraz w pełni czujemy jak mocno rozluźniło się nasze ciało. Jak bardzo błogostan poprawił nasz nastrój. To był tylko jeden raz co zatem dziać się będzie gdy kupimy pakiet kąpeli.

Reasumując polecamy mocno mokotowskie miejsce relaksu i na pewno przyjdziemy tam ponownie. Ps. to extra pomysł na prezent!

Koszt jednego sesanu (60min) to 120 zł, pakiet 3 - 300 zł. 

Więcej Centrum Floatingu Ocean Spokojny.