Z okazji Dnia Dziecka, od 31 maja do 01 czerwca, w Placu Unii City Shopping w Warszawie odbędą się Mokotowskie Spotkania - Edycja dzieciaki. To wyjątkowe wydarzenie jest dedykowane najmłodszym oraz ich rodzicom. 

To już kolejna edycja Targów Lokalnych Marek - Mokotowskie Spotkania, które cyklicznie odbywają się w Placu Unii i mają na celu zrzeszenie lokalnej społeczności Warszawy.

Podczas tego wydarzenia swoje produkty zaprezentuje ponad 40 wystawców. Będzie to wyjątkowa okazja by poznać lokalne marki i rodzimych producentów. Pojawią się między innymi firmy odzieżowe - z najnowszymi wiosennymi kolekcjami, zabawki, akcesoria, książki oraz produkty ekologiczne.

targi modowe warszawaPodczas Mokotowskich Spotkań dzieci oraz rodzice mogą wziąć udział w wyjątkowych atrakcjach:

1. Strefa zabaw malucha – Animacyjkowo 
Miejsce gdzie dzieci będą mogły się pobawić drewnianymi torami i pociągami. Będzie można stworzyć własnoręcznie przypinki lub magnesy (maszyna do buttonów). Dzieci wspólnie z animatorką będą robić cudaki z balonów.

2. Warsztaty „Zrób swój breloczek” – TASHKA
Dzieci będą mogły stworzyć z filcu specjalne breloczki inspirowane postaciami z książek. Odtąd sympatyczni bohaterowie: Ziuzia, Alinka czy Misza i Grisza będą mogli stale towarzyszyć najmłodszym jako niepowtarzalne ozdoby – tym cenniejsze, że własnoręcznie wykonane! A zatem zachęcamy każdą dziewczynkę i każdego chłopca: przyjdź na warsztaty i ZRÓB SWÓJ BRELOCZEK!

3. Kreatywne zabawy z Kwitnące Umysły. Pracownia Twórczego Rozwoju i Edukacji – Sensoplastka®
Dzieci będą mogły pobawić się pachnącą i kolorową eko-ciastoliną. Do formowania różnych kształtów użyjemy wałków, foremek i własnej wyobraźni. Podczas ugniatania, ściskania i lepienia będziemy rozwijać zdolności motoryczne dziecka, poznawać świat za pomocą zmysłów i rozwijać ich kreatywność.
Będą również pojemniki z kolorowym ryżem – dzieci będą mogły dotknąć i poszukać ukrytych z nich skarbów.

4. Interaktywne zabawy i spotkanie z postaciami ze STAR WARS- iSpot.
Na stole ze stanowiskami OSMO, dzieci będą mogły nauczyć się rysowania, programowania, liczenia, a nawet podstaw fizyki. Starsze dzieci, dzięki szachownicom będą mogły spróbować programowania Sphero SPRK. Będzie również labirynt, przy którym dzieci będą mogły pokierować BB-8 korzystając z iPadów lub opasek Force Band. Odbędą się również warsztaty dla rodziców- zabawy sprzętami demonstracyjnymi oraz gry na Apple TV.

5. Zajęcia w języku angielskim - Musical Babies & Musical English
Dzieci poznają słowa i zwroty angielskie za pomocą rymowanek angielskich, przedstawianych im za pomocą wielorakich pomocy dydaktycznych. Stopniowo włączają się w mówienie rymowanek wraz z pokazywaniem określonych czynności i osłuchują się z naturalnym językiem angielskim, co pomoże w późniejszej nauce języka. Mają okazję do obcowania z prawidłowymi wzorcami wymowy angielskiej. Nabywają niezastąpioną umiejętność słuchania, kojarzenia wizualno-słuchowego, oraz sprawność manualną. 

6. Warsztaty z malowania ceramiki –Dekoramika
Podczas warsztatów dzieci będą mogły własnoręcznie pomalować dowolnie wybrane figurki farbami akrylowymi, aby następnie zabrać je do domów. Warsztaty z malowania ceramiki rozwijają nie tylko kreatywność, estetykę, ale także małą motorykę i cierpliwość. Używane przez Dekoramike materiały są bezpieczne dla dzieci i nietoksyczne.

7. Warsztaty „ Zdrowo i kolorowo z Wikingiem” + strefa plastyczna
Dzieci same lub z pomocą dorosłego będą przygotowywać kolorowe kanapeczki. 
 

HARMONOGRAM WYDARZEŃ:
*** 31 MAJA ***
12:00 - 14:00 -> Warsztaty „Zrób swój breloczek” – TASHKA 
13:00 - 18:00 -> Kreatywne zabawy z Kwitnące Umysły. Pracownia Twórczego Rozwoju i Edukacji – Sensoplastka®
13:00 - 18:00 -> Interaktywne zabawy i spotkanie z postaciami ze STAR WARS – iSpot 
*** 1 CZERWCA ***
12:00 - 14:00 -> Warsztaty „Zrób swój breloczek” - TASHKA
13:00 - 18:00 -> Interaktywne zabawy i spotkanie z postaciami ze STAR WARS- iSpot
15:00 - 18:00 -> Zajęcia w języku angielskim - Musical Babies & Musical English
17:00 - 18:30 -> Warsztaty „ Zdrowo i kolorowo z Wikingiem” + strefa plastyczna
*** 2 CZERWCA ***
10:00 - 21:00 ->Warsztaty z malowania ceramiki -Dekoramika 
13:00 - 18:00 -> Interaktywne zabawy i spotkanie z postaciami ze STAR WARS- iSpot
15:00 -18:00 -> Strefa zabaw malucha – Animacyjkowo

Ponadto zapraszamy na karuzelę od strony rogatek oraz malowanie buziek Maluchów. 

Organizatorzy sprawą, że te dwa dni będą niezwykłe. Doceniają fakt, że wystawcy biorący udział w wydarzeniu przykładają dużą wagę do detali i dbają o każdy szczegół. Zakupy u lokalnych marek to zdecydowanie pewność jakości oraz niepowtarzalności.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Warszawy, szczególnie rodziców wraz z dziećmi, którzy chcą w ciekawy i atrakcyjny sposób spędzić czas z swoimi pociechami.Mokotowskie Spotkania - Edycja dzieciaki

Data: 31.05-2.06 

Godziny: wtorek 10.00 - 21.00, środa 10.00-21.00, czwartek 10.00-21.00

Wejście: darmowe

Miejsce: PLAC UNII City Shopping (poziom -1 i 0)

Dodatkowe informacje o Mokotowskich Spotkaniach można znaleźć na facebooku: www.facebook.com/MokotowskieSpotkania.