To jak Runmageddon podbija serca Polaków można zaobserwować już od dłuższego czasu. Cykl ekstremalnych biegów z przeszkodami, odbywający się w kilkunastu lokalizacjach w całym kraju, rokrocznie przyciąga coraz większą liczbę chętnych do pokonania specjalnie przygotowanych tras z przeszkodami. Startujący mierzą się m.in. z błotem, ścianami, lodowatą wodą czy słynnym Indiana XXL gdzie skaczą na linie z kilku metrów do wody. Podobnie było w Warszawie, gdzie w sobotę 27 maja odbyła się kolejna edycja ekstremalnego biegu. 

runmageddon warszawa

W dzielnicy Wawer uczestnicy mieli do wyboru trzy dystanse, Intro (3 kilometry i 15+ przeszkód), Classic (12 km i 50+ przeszkód) oraz odbywający się po zmroku Nocny Rekrut (6 km i 30+ przeszkód). Łącznie na starcie pojawiło się 6 000 osób, o 1 300 więcej niż w rekordowej do tej pory dwudniowej edycji we Wrocławiu (zaledwie sprzed dwóch tygodni). 

Była to także rekordowa liczba startujących jednego dnia. Do tej pory, w trakcie jednodniowego wydarzenia najwięcej osób wzięło udział w Gdyni w kwietniu 2017 roku, kiedy wystartowało 3 500 osób. 

Na trasach w Warszawie pojawiła się także rekordowa liczba 4 000 debiutantów, w tym ponad 2 000 uczestników biegu Intro i blisko 2 000 Nocnego Rekruta. Po raz pierwszy odbyły się także dwa niezależne starty równocześnie – w tym samym momencie startowali uczestnicy serii Intro i Classic. 

W 2016 roku w biegach z cyklu Runmageddon wystartowało łącznie 35 tysięcy osób. Uważamy, że w roku 2017 jesteśmy w stanie osiągnąć aż 50 tysięcy uczestników. Bardzo się cieszę, że z wydarzenia na wydarzenie możemy obserwować bicie kolejnych rekordów. To naprawdę niesamowite! Wspaniale jest widzieć tysiące świetnie bawiących się ludzi ale też uczestników walczących ze swoimi słabościami, współpracujących i pomagających sobie na trasie. Cieszę się, że niezwykle dynamicznie rośnie również liczba kibiców i uczestników Runmageddon Kids, specjalnej serii dla dzieci. To niezwykle ważne bo obok rozwoju głównego wydarzenia, tworzymy szereg atrakcji dla kibiców i dzieci.  – powiedział Jarosław Bieniecki, prezes Runmageddon.

Po raz kolejny ogromnym zainteresowaniem cieszył się Runmageddon Kids – pobiegło w nim rekordowe 1 500 dzieci, o 600 więcej niż w najliczniejszej do tej pory wrocławskiej edycji sprzed dwóch tygodni. Wszystkich biegaczy dopingowało kilka tysięcy widzów spędzając czas w okolicach najbardziej atrakcyjnych przeszkód, biorąc udział w rywalizacjach strefy challenge czy korzystając z bogatej oferty gastronomicznej.  

Wyniki serii Elite

Zwycięzcą Runmageddonu Warszawa w formule Classic został Przemysław Senderski (Husaria Race Team) z Przytkowic, któremu pokonanie 12 kilometrowej i 50 przeszkód zajęło 01:45:07. Jako drugi z czasem 01:49:21, na mecie zameldował się Mateusz Krawiecki (również Husaria Race Team) z Lubawy. Trzecim zawodnikiem został Robert Krzystyniak (Gorący Potok Team) z Nowego Targu, który uzyskał czas 01:49:50. 

Wśród kobiet najlepsza okazała się Agnieszka Kluczka z Warszawy z czasem 02:04:34, wyprzedzając drugą Małgorzatę Daszkiewicz z Płocka z czasem  02:12:22 i trzecią Justynę Standziak z czasem 02:20:47. W klasyfikacji drużynowej najlepsza okazała się Husaria Race Team.

W Nocnym Rekrucie zwyciężył Sebastian Kasprzyk (X-Runners) z Dobrzyc pokonując dystans 6 kilometrów i 30 przeszkód w czasie 00:48:47, przed drugim Robertem Bandoszem (Sparta Sierpc) z Sierpc z czasem 00:52:27 i trzecim Wojciechem Brzoskwinią (Husaria Race Team) z Bełchatowa z wynikiem 00:50:00. 

W kategorii kobiet doszło do niebywałej sytuacji, gdyż pierwsze dwie zawodniczki jednocześnie przekroczyły linię mety! Tym samym wspólnie stanęły na najwyższym stopniu podium. Były to Sylwia Milewicz (Husaria Race Team) z Nowego Sącza  oraz Magdalena Szulc (Koniuchy) z Warszawy. Ich czas to 01:07:37. Natomiast czas trzeciej uczestniczki, Katarzyny Olczak z Krakowa, wyniósł 01:12:01.

Kolejny Runmageddon już 10 czerwca w Gliwicach. Na uczestników czekać będą trzy trasy przebiegające przez hałdy kopalniane – Intro (3 km i 15+ przeszkód), Classic (12 kilometrów i 50+ przeszkód) oraz Nocny Rekrut (6 kilometrów i 30+ przeszkód). Zapisy na www.runmageddon.pl

Podsumowanie:

6 000 startujących (w biegach Runmageddon Intro, Classic i Nocny Rekrut)

4 000 tysiące debiutantów

2 000 - ponad tyle osób wystartowało w Runmageddon Intro

2 000 - prawie tyle osób wystartowało w Nocnym Rekrucie

1 500 dzieci startujących w Runmageddon Kids

2 - po raz pierwszy dwa równoległe starty

1 dzień w trakcie którego ustanowiono wszystkie rekordy

Wow! Za chwilkę biegniemy kolejny raz. Bądźcie tam razem z nami.