-Tak, jak w poprzednich latach, tak i tym razem, wejściówki na pojedyncze dni miały być dostępne dopiero na kilka dni przed festiwalem, ale pod wpływem bardzo licznych zapytań o ich dostępność, postanowiliśmy zmienić dotychczasową praktykę – opowiada Łukasz Napora, rzecznik prasowy Audioriver -Choć karnety trzydniowe i dwudniowe sprzedają się równie dobrze, jak w ostatnich latach, widzimy coraz większe zainteresowanie przyjazdami tylko na piątek, sobotę lub niedzielę. To chyba efekt coraz większych gwiazd, jakie mamy w programie. Jest sporo ludzi, którzy przyjadą chętnie niemal wyłącznie na koncerty Roisin Murphy czy Underworld i chcemy już teraz umożliwić tym osobom zaplanowanie sobie wyjazdu do Płocka.

https://www.youtube.com/watch?v=VbX7ASDLwAk

Jednodniowe bilety na piątek i sobotę mają jedną cenę, która nie zmieni się aż do festiwalu i wynosi ona 140 zł. Co istotne i do zapamiętania, takie wejściówki tracą ważność po opuszczeniu terenu wydarzenia. Bilety na Sun/Day w cenie 50 zł także są już w sprzedaży, lecz została ich zaledwie garstka. Do nabycia są wciąż karnety dwudniowe za 220 zł oraz trzydniowe za 270 zł. Wszystkie rodzaje wejściówek dostępne są w salonach Empik w całej Polsce oraz nawww.audioriver.ebilet.pl.

Oczywiście nieco irracjonalne byłoby uruchamianie sprzedaży biletów jednodniowych, bez podania programu z podziałem na dni. Oto i on:

AUDIORIVER BY NIGHT

Plaża nad Wisłą w Płocku / od 19:00 do 07:00 w piątek i sobotę (nazwiska podane w porządku alfabetycznym, a nie wg kolejności koncertów):

PIĄTEK (24 lipca)

Main Stage: Róisín Murphy, Crazy P live, Gramatik, Hercules & Love Affair+ support

Circus Tent: Audion live, Ben Klock b2b Marcel Dettmann, Fur Coat, Joy Orbison + support

Last.fm Hybrid Tent: Dieselboy, DJ Marky feat. Stamina MC, High Contrast, Icicle – Entropy live, Jaguar Skills, Noisia, Rawtekk live + support

Wide Stage: ALSO (Second Storey & Appleblim) live, Baasch, Bicep, Graze live, Kalipo live + support

SOBOTA (25 lipca)

Main Stage: Underworld, Damian Lazarus & The Ancient Moons, Nervy, Roni Size Reprazent live, Spor feat. SP:MC + support

Circus Tent: Adam Beyer, CW/A (Clockwork & Avatism ) live, Rødhåd, Solomun, Tale Of Us + support

Last.fm Hybrid Tent: John Talabot, Simian Mobile Disco (dj set), Tiga live, + zagraniczna gwiazda + support

Wide Stage: Karenn live, SpectraSoul, Technimatic, Zenker Brothers + support

AUDIORIVER SUN/DAY: niedziela, 26 lipca (Secret location, Płock)

Stage One: Anja Schneider, Black Coffee, Damian Lazarus + support

Stage Two: Breakage, dBridge, London Elektricity Hospital Summer Set + support

To oczywiście wciąż nie jest pełny program Audioriver. Do ogłoszenia zostało jeszcze kilkudziesięciu polskich artystów, Targi Muzyczne, Fashion Day oraz kino festiwalowe.