To nie pierwszy zawodowy turniej tenisowy organizowany przez Legię Warszawa. W przeszłości odbywały się tu duże imprezy takie jak: Warsaw Open (2009) oraz Polsat Warsaw Open (2010). Chodź oba te turnieje miały zdecydowanie większą pulę nagród, to mamy w planach, aby z roku na rok podnosić rangę turnieju Warsaw Sports Group Open – mówi Artur Bochenek prezes Fundacji Warsaw Sports Group. Chcemy, aby nasz turniej zagościł na stałe w kalendarzu zawodowych kobiecych imprez tenisowych i przyciągał najlepsze zawodniczki z całego świata oraz kibiców z całej Polski – dodaje Bochenek. 

Korty warszawskiej Legii mają zdecydowanie potencjał do organizowania tego rodzaju imprez. Obiekt dysponuje kortem centralnym z trybunami, które mogą pomieścić do 3 tysięcy kibiców. Prócz tego wspaniała lokalizacja, bogate zaplecze w postaci dwóch restauracji, SPA, nowoczesnej siłowni oraz kliniki sportowej Enel-med. To wszystko stwarza wymarzone warunki, by gościć zawodniczki z całego świata oraz wszystkich sympatyków tenisa.

Zgodnie z opublikowaną 6 czerwca listą zgłoszeń, z numerem 1 rozstawiona będzie Bułgarka Elitsa Kostova, która zajmuje 150 miejsce na listach WTA. W turnieju głównym wezmą udział cztery Polki. Katarzyna Piter (222 WTA) oraz Katarzyna Kawa (361 WTA) zagrają dzięki wysokiemu rankingowi. Z dzikimi kartami od organizatorów wystąpią także 2 utalentowane zawodniczki młodszego pokolenia: Iga Świątek oraz Ania Hertel. Na udział w turnieju głównym będą miały okazje także Polki, które wystąpią w eliminacjach. 

W tych dniach będziemy gościć tenisistki z Włoch, Niemiec, Czech, Francji oraz zza wschodniej granicy. Zapowiada się niezapomniane tenisowe święto w Warszawie, podczas którego planowany jest także turniej dla VIPów, mecze pokazowe oraz turniej dla dzieci poniżej 10 roku życia. 

Nie ukrywamy, że liczymy na wspaniałe emocje, szczególnie podczas spotkań naszych reprezentantek. Mamy także nadzieję, że mecze Polek zapełnią trybuny, do czego gorąco zachęcamy!

 

tenis legia

 

Pierwsze mecze eliminacyjne będzie można oglądać już 18 czerwca od godziny 8.00. 

We wtorek 20 czerwca od godziny 9.00 ruszają pierwsze rundy turnieju głównego, zarówno w singlu, jak i w deblu. Finał przewidziany jest na niedzielę 25 w czerwca w godzinach około popołudniowych. 

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków tenisa na korty Warszawskiej Legii. Wstęp na trybuny jest wolny.