Inicjatywa, w którą włączyć się może każdy, kto ceni ruch na świeżym powietrzu. Żeby zbierać kilometry, a tym samym pomagać dzieciom niepełnosprawnym ruchowo, wystarczy smartfon z aktywnym kontem w aplikacji Endomondo, w której należy dołączyć do rywalizacji Pomoc Mierzona Kilometrami. Niezbędne są też pozytywna energia, dobry humor i chęć niesienia pomocy. 

Akcja, której w tym roku przyświeca hasło: Rób kilometry z sercem. Teraz możesz!, podzielona będzie na 5 etapów. W każdym z nich przed zaangażowanymi osobami postawione zostanie „kilometrowe zadanie”, które będzie prowadziło do zebrania jak największej liczby pokonanych kilometrów, które na zakończenie akcji zostaną zsumowane. Tym samym ostateczny wynik będzie efektem pracy wszystkich uczestników. To największy atut akcji, ponieważ każdy, kto wykonuje codzienne aktywności fizyczne, teraz może pomagać. A liczba dyscyplin, które w piątej edycji akcji pozwalają gromadzić cenne kilometry jest imponująca. To obok biegów, również canicross (bieganie z psem), jazda na hulajnodze, rowerze, rolkach i deskorolce, jazda na wózku, kolarstwo, nordic-walking oraz po prostu chodzenie. Każde zakończone wyzwanie to pieniądze dla dzieci niepełnosprawnych ruchowo, które znajdują się pod opieką Fundacji TVN Nie Jesteś Sam. 

Akcja T-Mobile Pomoc Mierzona Kilometrami to najlepszy dowód na to, że wykorzystanie aplikacji mobilnych stało się naturalnym elementem naszego codziennego życia.

Tradycyjnie akcję wspierają wybitni sportowcy: Robert Korzeniowski, Rafał Wilk, Maja Włoszczowska, Zbigniew Bródka, Aleksandra Goss oraz Adrianna Palka. Po raz pierwszy do aktywności fizycznej, zbierania kilometrów, a tym samym  niesienia pomocy zachęcała będzie multimedalistka – Monika Pyrek. Swoją pozytywną energię wniosą do akcji również wieloletni ambasadorzy – Monika Kuszyńska, Anna Dec, Beata Sadowska i Przemysław Cypryański.

Ty też możesz pomagać!

Zasady włączenia się w akcję są proste i niezmienne – po pobraniu darmowej aplikacji Endomondo i dołączeniu do rywalizacji „Pomoc Mierzona Kilometrami” wystarczy wybrać jedną z aktywności klasyfikowanej w akcji i rejestrować każdy swój trening.

Bieżące informacje oraz aktualny licznik będzie można sprawdzić na stronie www.kilometrami.pl, oficjalnym profilu na Facebooku oraz profilu na Instagramie. Oficjalnym hasztagiem akcji jest #PomocMierzonaKilometrami #przybijpiatke.