Na jeden weekend Targ Śniadaniowy zamieni się w mini-Meksyk – przygotowano specjalne dekoracje, muzykę na żywo, będzie można również spróbować meksykańskich specjałów i wziąć udział w warsztatach plastycznych i kulinarnych. W ten sposób goście Targu Śniadaniowego mogą bliżej zapoznać się z tym krajem, jego historią i kulturą. 

Podczas weekendu na odwiedzających Targ czekać będą warsztaty kulinarne z szefową kuchni Ambasady Meksyku w Polsce – Pamelą Montellano, wyzwanie polegające na zjedzeniu bardzo ostrych papryczek chilli, a także konkurs na najlepsze taco. Nie zabraknie meksykańskiej muzyki i degustacji dań meksykańskiej kuchni, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Wystawcy, którzy pojawią się podczas Weekendu Meksykańskiego, zaserwują prawdziwe burrito, salsę, guacamole, chilli, taco i wiele innych przysmaków. 

Poza atrakcjami kulinarnymi odbędą się również warsztaty tworzenia meksykańskiej mozaiki, spotkanie z podróżniczką, która opowie o swoich wyprawach do Meksyku i Ameryki Łacińskiej, a także licytacja meksykańskiej tequili, pinaty, hamaka, obrazów i wielu innych przedmiotów – środki uzyskane z licytacji zostaną przekazane na cele charytatywne. 

Dla dzieci przygotowany został odrębny program z zabawami i atrakcjami w stylu meksykańskim: malowanie tekturowych kaktusów, warsztaty robienia lalek meksykańskich i warsztaty garncarskie, nauka języka hiszpańskiego, pinata, plac zabaw, a także warsztaty kulinarne z przygotowywania guacamole oraz malowanie cukrowych czaszek. Na warsztaty kulinarne i malowanie czaszek obowiązują zapisy.

 

Pełny program: tutaj